Tag Archives: ракување

(ВИДЕО) НЕПРИЈАТЕН МОМЕНТ – Кејт Мидлтон грубо ја пречекале во Северна Ирска, ѝ рекле: „Подобро да си во својата земја“

Принцот Вилијам и неговата сопруга Кејт Мидлтон вчера ја посетија Северна Ирска, а по тој повод принцезата од Велс се соочила со непријатна ситуација. View this post on Instagram A post shared by The Prince and Princess of Wales (@princeandprincessofwales) За време на нејзината прошетка во Белфаст, Кејт ја сретнале …

Повеќе »

(ВИДЕО) Кралот Чарлс ја шокирал светската јавност: „Гнил расист, сега сите и веруваме на Меган“

На социјалните мрежи кружи срамна снимка од кралот Чарлс, на која тој прескокнува црнец додека се ракува со ожалостените кои дојдоа да и оддадат почит на кралицата Елизабета. Луѓето со неверување гледаат како Чарлс ги поздравува сите присутни по ред, а потоа намерно го прескокнува човекот пред него, кој сè …

Повеќе »

(ВИДЕО) НЕПРИЈАТНОСТ ПРЕД ПРИЕМОТ – На интернет кружи видео пред Вестминстерската опатија, госпоѓата останала на „обидот“ да се ракува

Во Лондон денеска се одржуваат низа погребни церемонии за кралицата Елизабета Втора, во кои беше вклучена и проповед во Вестминстерската опатија. При влегувањето внатре е снимен и непријатен момент кој можел да се забележи и во директниот пренос. На церемонијата во Вестминстерската опатија по повод збогувањето на британскиот монарх со …

Повеќе »

(ВИДЕО) Револтиран Британец го нападнал Чарлс: „Едвај си ги грееме домовите а мораме да плаќаме за твојата парада!“

Кралот Чарлс III. вчера во Кардиф ја поздравуваше јавноста кога маж од публиката вербално го нападнал, мислејќи на актуелната економска криза која го погодува британскиот народ. Додека новиот крал ги поздравувал луѓето ракувајќи се со нив, еден човек сакал да го знае неговото мислење за зголемените трошоци за греење и …

Повеќе »

Тестот на Путин на корона вирусот е негативен – но не и на лекарот кој бил со него!

„Владимир Путин е редовно тестиран. Се е нормално“, рекол портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков. Главниот лекар на московската болница за пациенти со коронавирус, кој се сретнал со Владимир Путин во установата минатата недела, денес изјавил дека е заразен, додека Кремљ веднаш објавил дека не треба да се грижат за претседателот …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ВНИМАВА НА ЗДРАВЈЕТО – Зехофер поради коронавирусот „ја откачил“ Меркел: Одбил да се ракува со канцеларката а еве како таа реагирала!

Германскиот министер за внатрешни работи Хорст Зехофер не се ракувал со канцеларката Ангела Меркел поради епидемијата на коронавирус. Меркел пристигнала на самитот за интеграција и не се ракувала со присутните. Сепак, до неа седел министерот Зехофер, на кого му подала рака. Германскиот министер, сепак, одбил да се ракува со зборовите: …

Повеќе »

(ФОТО) Славниот рокер се ракувал со фановите и завршил во болница поради тешка инфекција

Ози Озборн морал да ја прекине својата американска турнеја бидејќи добил инфекција која можела да заврши фатално. Во еден момент Ози забележал дека палецот почнал да му натекува, а бидејќи отокот се’ повеќе се зголемувал на крај морал да се обрати на лекарите. „Во еден момент беше голема како светилка“, …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Светот „се забавува“ со Медведев и Трамп по ракувањето на лидерите во Манила!

Интернетот е огромен простор и секој си дава за право да коментира или донесува заклучоци, споредува…како и да поставува комични слики. И, токму тоа се случило по средбата во Манила која за многумина била многу комична… „Каде и да отиде Дмитриј Анатолиевич, без оглед на она што тој го кажа, …

Повеќе »