Tag Archives: пред брак

Дали сте подготвени за брак? Пред да се одлучите на овој чекор, важно е да добиете одговори на многу прашања

Не заборавајте, без минато нема ниту иднина Важно е да добиете одговори на многу прашања, кои можат да бидат предуслов за среќен и хармоничен емотивен живот. Американскиот психолог од Вермонт и експерт за партнерски односи Дејвид Хелфенд вели дека еден од клучните елементи на успешен брак е поставувањето граници во …

Повеќе »

ИСТРАЖУВАЊЕ – Вкупниот број на сексуални партнери влијае на судбината на бракот

Браковите во кои жените влегувале како девици имале стапка на развод од само шест проценти Новата студија спроведена на Универзитетот во Јута покажала дека жените кои немале секс пред брак или имале само еден партнер – идниот сопруг, имаат помали шанси за развод во првите пет години од брачниот живот, …

Повеќе »

Добра идеја или не? ПРЕДНОСТИ И НЕДОСТАТОЦИ на заедничкиот живот пред брак

Дали размислувате за заеднички живот пред брак? Не толку одамна беше незамисливо двајца луѓе кои не се во брак да живеат заедно. Заедничкиот живот на невенчаните парови беше еднаков на грев. За среќа, денес многу работи се поинакви. Се проценува дека околу 50% од паровите живеат заедно пред брак во …

Повеќе »

Овие ПЕТ работи треба да ги знаете за вашиот ПАРТНЕР пред да стапите во брак

Пред да одлучите да стапнете на „лудиот камен“, добро размислете за овие работи. Љубовта е прекрасно чувство – нема ништо поубаво кога сакаш и кога си сакан. Љубовта може да не заслепи, па понекогаш не сакаме да видиме некои работи кај саканата личност кои не ни одговараат на долг рок. …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ЈА ЧУВАЛА НЕВИНОСТА ЗА БРАК: Плус сајз манекенката сега е бремена и со откривањето на „различното тело“ има порака за сите жени!

Ешли чека дете со сопругот Џастин Ервин, а со него стапила во брак без да имаат сексуални односи. Тие со целибат ја тестирале меѓусебната доверба. Познатата плус сајз манекенка Ешли Греам пред неколку дена објави дека е бремена. Сега решила да објави и една гола фотографија од “несовршеното” женско тело …

Повеќе »

(ФОТО) Можете ли да им верувате? Тие не сакале секс пред брак!

Иако тоа звучи нереално, некои ѕвезди апстинирале пред да им кажат „Да“ на своите партнери. Од друга страна, некои кои имале сексуални односи, одлучиле партнерите „да чекаат“… Мараја Кери Апстинирала со бившиот свршеник Џејмс Пакер, а тоа го направила и со бившиот сопруг Ник Канон. „Ник и јас веруваме во …

Повеќе »