Tag Archives: погрешна дијагноза

(ФОТО) Шерон Стоун ги шокирала фановите со објавата: „Овој пат двојна епидурална“

Шерон Стоун ги шокирала своите фанови кога на социјалните мрежи открила дека има тумор кој треба да се отстрани. Актерката споделила објава на Твитер со детали за нејзиното патување во болница, кое вклучувало неуспешна операција и погрешна дијагноза. pic.twitter.com/CV3wyfplm5 — Sharon Stone (@sharonstone) November 1, 2022 „Само што имав уште …

Повеќе »

КАКО Е ТОА МОЖНО – Му велеле дека има чир на желудник, дури после седум години сфатиле дека дијагнозата е многу полоша!

По неколку тестови, лекарите рекле дека има рефлукс и чир на желудник и дека се’ ќе биде добро, но бидејќи симптомите не исчезнале, туку напротив, се влошувале, тој одлучил да оди на уште неколку прегледи. Метју Бест, 39-годишник од Бризбејн, Австралија, со години страдал од болки во стомакот и никој …

Повеќе »

(ФОТО) ТАЖНО – Починала на 24. години: Од болница ја пуштиле со една кутија антибиотици

Ирската блогерка умрела од редок облик на тумор а пред да и го дијагностицираат докторите мислеле дека станува збор за воспалување и дома ја испратиле со кутија антибиотици… Ирската блогерка и инфлуенцерка Џејди МекКен, која својата борба со реткиот облик на тумор ја споделила со скоро 70.000 следбеници на Инстаграм, …

Повеќе »

(ФОТО) Поради грешка на лекарите оваа убавица ќе има последици цел живот:10. години погрешно ја лекувале

Британката Карла Креси (28) покренала петиција во средните училишта да почне да се крева свеста за ендометриозата, болеста која неа била дијагностицирана после десет години погрешно лекување. Карла на 14. години почнала да чувствува болка во стомакот а кога побарала лекарска помош, и бил дијагостициран синдром на иритантно црево и …

Повеќе »