Tag Archives: Париз

(ВИДЕО) УЛИЧЕН ТАНЦ – „МУНВОК“ достоен за Мајкл Џексон: Милиони го следат овој млад човек, а меѓу нив е и Новак Ѓоковиќ!

Погледнете го најдобриот мунвок во светот. Младиот парижанец, Салиф Геје, е познат како уличен танчер. Неговиот печат е токму „мунвокот“ што го довел до совршенство. Потребни се лесни и прецизни чекори, па изгледа како да лебди во воздухот. Танчерот е воодушевен што Новак Ѓоковиќ знаел за него пред тие официјално …

Повеќе »

ТРАНСФЕРИ: Салах простигнува во Париз како замена за Мбапе!?

Многу ќе зависи од епилогот на сезоната Ако следното лето Килијан Мбапе го напушти ПСЖ, парижаните ќе се обидат да го донесат Мохамед Салах во главниот град на Франција. Французинот сè уште не постигнал договор со клубот околу потпишување на нов договор, а се’ почесто се споменува дека кариерата би …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ШОК НА ДОДЕЛУВАЊЕТО НА ЦЕЗАР – Намачкана со крв, а потоа гола: Глумицата имала моќна порака!

Церемонијата на доделување на француските награди „Цезар“ повторно се одржа во париска Олимпија, но, и овојпат не поминало без контроверзии.   View this post on Instagram   A post shared by Matthieu Coville (@giwanok) Актерката Корин Масиеро излегла на сцената во костум на магаре покриен со вештачка крв, а потоа …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Што се случило со лицето на Деми Мур? Познатата глумица непрепознатлива на ревијата на Фенди во Париз!

Актерката Деми Мур се појавила на Париската модна недела и ја отворила ревијата на модната куќа Фенди за пролет-лето. Сепак, сите се прашуваат што се случило со нејзиното лице. Деми на шоуто донесе јакна што ги откриваше нејзините рамена, панталони и обетки од дизајнерката Ким Џонс.   View this post …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) НЕГОВОТО ВРЕМЕ ДОАЃА – Париз виа Скопје, тоа е тој – Star Boy: Овој пат ви ја претставуваме „Мad“

Ванчо, Македонецот кого под неговото уметничко име „Star Boy“, домашната јавност веќе го откри, а сега и полека го запознава и како артист, а и преку неговата работа како автор, изведувач и сопственик на нов моден бренд за гардероба наречен „Royalty Paris“. „Star Boy“ живее на релација Париз-Скопје-Берово, а престојот …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Полни 70. години станот бил заклучен а криел БОГАТСТВО!

Еден стан во Париз бил заклучен цели 70 години, а кога аукционерот конечно го отворил, открил уметнички дела вредни милиони. Французинката Мадам де Флоријан го напуштила својот стан во Париз во 1939. година, кога имала само 23. години. Тоа бил почеток на Втората светска војна и се чини дека мадам …

Повеќе »

(ФОТО) Дали носи нешто под него? Џорџина Родригез пристигнала на ревијата во мантил и црвени потпетици…

Само поради модната ревија на престижниот Луј Витон, вереницата на еден од најпознатите фудбалери на светот Кристијано Роналдо,Џорџина Родригез пристигна во Париз и добро се погрижи нејзиното доаѓање да не помине незабележано. Главната sвезда на вечерашната ревија Луј Витон во Париз, како дел од локалната недела на модата, секако беше …

Повеќе »

(ВИДЕО) Погледнете го трејлерот за серијата од авторката на „Сексот и градот“: Американка во Париз е токму она што ни е потребно!

Новата серија на Нетфликс е како „Сексот и градот“, само во Париз. Ако за време на карантинот по десетти пат го гледавте „Сексот и градот“, тогаш ќе ви биде драго да дознаете дека Дарен Стар подготвува нова серија за Нетфликс. Лили Колинс глуми во „Емили во Париз“ млада Американка која …

Повеќе »

(ВИДЕО) Том Круз го продолжува снимањето на еден од најскапите филмови било кога снимени во Холивуд

Познатиот актер и sвезда на бројните култни филмови Том Круз е подготвен да се врати на малите и големите екрани. На видеото што го објави на Твитер, Круз покажа дека оди на проекција на филмот на Кристофер Нолан. „Голем филм. Голем екран. Ми се допаѓа“, напишал Круз. Big Movie. Big …

Повеќе »