Tag Archives: Париз

(ВИДЕО+ФОТО) Бизарен момент: Видеото во кое Макрон го гали коленото на Трамп станал вирален хит!

На состанокот во Елисејската палата во пресрет на одбележувањето на крајот на Првата светска војна, францускиот претседател Емануел Макрон срдечно го дочекал Доналд Трамп, а видеото од нивниот разговор во кое Макрон ја става раката на коленото на Доналд Трамп и го нарекува „пријател’ многу бргу станала хит на интернет. …

Повеќе »

Шокантно признание на бившиот директор на Мастерсот во Париз:На Федерер му ги исполнувавме сите желби за да полесно ја освои титулата!

Бившиот директор на Мастерсот во Париз,Жан Франсоа Којол, открил дека челниците на овој турнир исполнувале одредени барања на Швајцарецот Роџер Федерер за да тој што полесно го освои турнирот! Жан Франсоа Којол бил директор на турнирот во периодот од 2007. до 2011. година. Федерер успеал да триумфира во 2011. година. …

Повеќе »

(ФОТО) Нов тениски „блокбастер“: Новак Ѓоковиќ и Роџер федерер играат за пласман во финале на Мастерсот во Париз

Новак Ѓоковиќ со победата над Марин Чилиќ (4:6, 6:2, 6:3) се пласира во полуфиналето на Мастерсот во Париз. Во борбата за финалето ќе се сретне со Роџер Федерер… Покрај загубениот сет Ѓоковиќ „се соземал“ и потоа почнал да игра поубедливо за да ги добие следните два сета. Make that 2️⃣1️⃣ …

Повеќе »

(ФОТО) Мастерс во Париз: Се очекува дуелот помеѓу Новак и Роџер!

Ждрепката сакаше Новак Ѓоковиќ и Роџер Федерер да се сретнат во евентуалното полуфинале… До тоа може да дојде доколку и’ Ѓоковиќ и Федерер денес ги победат своите противници…Доколку минат понатаму тоа би била нова нивна средба, и финале на еден начин, барем според противниците во четирифиналето… Распоред за денес: 14.00 …

Повеќе »

(ФОТО) Мерцедес на смртта: Загинале во автомобил кој бил на отпад и не смеел да се вози

Автомобилот во кој животите ги загубија Дијана и Доди бил смртна стапица, но сите ги игнорирале предупредувањата Мерцедес кој ја довел принцезата Дијана и Доди Фајед до смрт „бил опасен отпад кој не смеел да се вози на пат, но предупредувањето било игнорирано”. Тоа е шокантен детаљ за смртта на …

Повеќе »

(ФОТО) Нови детали за смртта на принцезата:„На нејзиното тело немаше крв“

Минале 20. години од трагичната смрт на принцезата Дијана во сообраќајната несреќа во Париз. Во своето прво интервју од тогаш, пожарникарот, кој се обидел да и го спаси животот на принцезата, открил непознати детали за нејзината смрт. Ксавиер Гурмелон, кој работел 22. години во пожарникарска служба, решил за британски „The …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Неповторливиот Рафаел Надал: По 11. пат го покори Ролан Гарос!

Шпанецот Рафаел Надал по 11. пат во кариерата ја освои титулата во Ролан Гарос. Неверојатниот Шпанец во финалето на Грен слемот во Париз го победи Доминик Тим со 6:4, 6:3, 6:2, за два часа и 44 минути и така ја продолжи апсолутната доминација на земја. It never gets old, does …

Повеќе »

(ФОТО) Девојката на Бордејн, Асиа Аргенто, минатата недела снимена во прегратка на друг маж!

Веста за смртта на најпознатиот светски гастро-патеписец многумина шокирала, а само неколку дена пред да си ги одземе животот со бесење, неговата девојка е снимена во Рим во прегратка на друг маж. Ентони Бордејн (61) во врска со Асиа Аргенто (42), една од првите глумици кои го обвиниле Вајнштајн за …

Повеќе »

(ФОТО) Таа знае најдобро: Мајката „случајно“ открила каде Кристиано Роналдо ќе ја продолжи кариерата!

Кристиано секогаш исклучително ги почитувал мислењето и одлуките на својата мајка Долорес Авеиро. Поради неа дури ја оставил и манекенката Ирина Шајк, која, се претпоставува, не покажала доволно почитување кон неа. Мама Роналдо сега се расприкажала и – ненамерно или не – ги најавила плановите на својот син… Para mais …

Повеќе »