Tag Archives: Париз

(ФОТО) МИХАЕЛ ШУМАХЕР – Le Parisien: Шуми на тајно лекување во Париз, има проблеми со срцето?!

Францускиот Le Parisien пишува дека Михаел Шумахер пристигнал од Женева во Европската болница „Жорж Помпиду“ во Париз, во понеделникот попладне, на таен третман. Легендарниот возач на Формула 1 со возило на Брза помош од Женева бил донесен на Одделот за кардиоваскуларна хирургија. Носилата на кои бил доведен Михаел во зградата …

Повеќе »

(ФОТО) Градови на љубовта: Овие романтични места во Европа морате да ги посетите!

Без разлика дали сте за вљубени или само сакате да патувате, овие дестинации ќе ве фасцинираат… Ако планирате бегство од секојдневниот живот или можеби сакате да ја изненадите другата половина, изненадувањето во форма на патување што ќе го паметите цел живот, размислете за овие дестинации за кои велат дека се …

Повеќе »

(ФОТО) СЕЛИН ДИОН МИНУВА НИЗ НОВ ПУБЕРТЕТ – Започнала своја модна недела во Париз и тоа среде улица: Зошто сите ја гледале со ширум отворени очи?

Дали е ова мода или само играње со нашите нерви? Последната година модните изјави на Селин Дион го привлекле сето внимание на јавноста како и нејзините песни. Пејачката продолжила да маршира во ритамот на сопствениот моден барабан, кога се појавила пред ресторанот „LouLou“. Оваа 51. годишна пејачка носела зелени карирани …

Повеќе »

(ФОТО) Што прави Новак кога поради дожд ќе му биде откажан мечот? Плете!

Тенисерот на Фејсбук објавил фотографија на која покажал што прави кога поради дожд ќе му биде откажан мечот и ќе има слободен ден. Тој и сопругата во опуштена атмосфера плетат со бел конец… Во средата поради дожд беа откажани сите мечеви на Ролан Гарос во Париз. Новак Ѓоковиќ (32) требало …

Повеќе »

Нејмар во голем проблем: Непозната жена го обвинила за силување!

Претставниците на познатиот фудбалер на Пари Сен Жермен засега не ги коментирале овие наводи. Една жена го обвинила бразилскиот фудбалер Нејмар дека ја силувал во Париз, јавува бразилскиот сајт Globo,повикувајќи се на полициски извештај за тој случај од полициската станица во Сао Паоло. Претставниците на познатиот фудбалер на Пари Сен …

Повеќе »

(ФОТО) Ролан Гарос: На теренот Новак Ѓоковиќ и Рафаел Надал!

Вториот ден на Ролан Гарос на терените во Париз е ден и за старт на првите двајца најдобри тенисери во светот – Новак Ѓоковиќ и Рафаел Надал. Најдобриот тенисер на светот, Новак Ѓоковиќ походот на втората титула на Ролан Гарос ја започнува со дуелот против Пољакот, Хуберт Хуркач, со кого …

Повеќе »

(ФОТО) Денес започнува Ролан Гарос: Федерер прв на теренот од фаворитите!

Денес, недела, 26. мај, започнува 123. Отворено првенство на Франција во тенис. Директните преноси од вториот Грен слем во сезоната можете да ги следите на каналите на Еуроспорт… Which matches will you be keeping an 👀 on today? Order of play 👉 https://t.co/svODVLVp1S#RG19 pic.twitter.com/Qu2CgLRVZy — Roland-Garros (@rolandgarros) May 26, 2019 …

Повеќе »

(ВИДЕО) Новак Ѓоковиќ го уништил подот во теретана на Ролан Гарос!

Утре започнува вториот Грен слем во годината, Ролан Гарос во Париз, а првиот тенисер на светот, Новак Ѓоковиќ, започнал со интензивните тренинзи… View this post on Instagram Bonjour new Chatrier 😍 first practice in Paris with @marincilic #RolandGarros 📷 Nicolas Gouhier / FFT A post shared by Novak Djokovic (@djokernole) …

Повеќе »

(ФОТО) Поради страв од сиромаштија Бреговиќ „тежок“ 36. милиони евра во недвижности: Има околу 30. куќи и станови!

Секоја вила на Горан Бреговиќ е проценета на барем 1. милион евра. Музичарот ги „накупувал“ поради страв од сиромаштија: мајка му го оставила кога имал 16. години… Горан Бреговиќ (69) е сопственик на 30. инна недвижности. Тоа се главно луксузни вили, а поседува и станови и гарсониери. Неговото богатство во …

Повеќе »