Tag Archives: отровна змија

(ВИДЕО) НИКОГАШ НЕ СЕ ЗНАЕ: Пред споменик Џесика Алба имала блиска средба со отровна змија

Опкружена со дрвја, Алба започнала да ја вади заштитната маска од лицето и во тој момент забележала огромна змија на земјата, блиску до нејзините нозе. На многу луѓе не им е сеедно кога се во близина на змија, а стравот дополнително се засилува кога змијата е прилично голема и опасна …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Капачите се преплашиле кога виделе што допливало на плажата

Плажите во јужноафриканскиот град Дурбан се затворени поради коронавирус, а храбрите пливачи се преплашиле од неочекуван посетител. На плажата е снимена црна мамба долга два и пол метри, една од најпознатите отровни змии во светот. Снимките се споделиле на социјалните медиуми, а на нив се гледа змијата што се бори …

Повеќе »