Tag Archives: омилена

(ВИДЕО+ФОТО) Пее за нејзиниот „Омилен“, но таа стана омилена по настапот на „Макфест“: Марија Спасовска го промовираше спотот за новата песна!

Дефинитивно младата и талентирана пејачка Марија Спасовска беше една од најзабележаните учесници на овогодинешното издание на фестивалот „Макфест“, кој се одржа викендот во Штип. Нема сомнеж дека Марија ги освои срцата на публиката, а доказ за тоа се позитивните коментари кои не престануваат да пристигнуваат на нејзина адреса. Таа имаше …

Повеќе »

Се удавила актерката Мери Мара

Мери Мара, актерката најпозната по улогите во телевизиските серии „Закон и ред“, „Реј Донован“ и „NYPD Blue“, починала на 62-годишна возраст. View this post on Instagram A post shared by Mary Mara (@marymara7901) „Мери беше една од најдобрите актерки што некогаш сум ги запознал. Се сеќавам дека ја видов на …

Повеќе »

(ФОТО) Модните стручњаци пресудиле: Ова ќе биде водечка боја на есенската сезона!

Оваа нијанса одлично му стои на секого Според модните експерти, беж ќе биде апсолутен есенски хит. Секоја дама со стил ќе мора да има барем неколку парчиња од оваа нијанса или инаку начин нема да биде во тренд. Беж стана многу популарна во текот на минатата година, и нема да …

Повеќе »

(ФОТО) ВЛАДЕЕ ВО ЕНТЕРИЕР: Оваа ефектна билка последните месеци е омилен детал во домовите ширум светот

Cortaderia selloana, познато како пампас трева, е растение кое ужива огромна популарност во светот на ентериери во текот на изминатите неколку години. Оваа ефектна билка со моќен изглед веднаш го крева просторот, затоа е омилен детал во многу домови, а последните месеци посебно. По потекло е од Јужна Јужна Америка, …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Сакале да го средат дворот па направиле најубава куќарка на светот!

Оваа куќа стана декорација на нивниот двор Во неколку наврати пишувавме за глобалниот тренд на живеење во мали куќи кои зафаќаат не повеќе од 20 квадратни метри. Денес ви ја донесуваме приказната за куќа која има биофилен дизајн, т.е. тој е целосно прилагоден на природата и соработува со природата. Вокер …

Повеќе »

(ВИДЕО) Ја памтите ли Супер бабичката? Знаете ли колку години има денес?

Во дамнешните години имаше серии поради кои улиците остануваа празни…Сите брзаа дома да си ја гледаат омилената серија, а една од нив беше онаа за супербабичката која со своите трикови и чадорот ги „решаваше“ криминалците! Бабичката чиј заштитен знак беше карираната капа со црвена пуфка ни беше една од омилените …

Повеќе »