Tag Archives: народен лек

(Рецепт) Запрете ја настинката на време: Напиток кој спречува инфекции и вируси

Оваа мешавина на најмоќни природни антибиотици, уништува вируси, бактерии и паразити, но ги чисти синусите и го олеснува дишењето. Состојки: 1/4 филџан рендан лук 1/1 филџан рендан ѓумбир 2 лажички рендан рен 700 мл органски оцет од јаболки 2 лажици куркума во прав 1/4 филџан ситно сечкан кромид 2 чили …

Повеќе »

(Рецепт) Народен напиток за челичен имунитет: Пијте го ова секој ден и ќе бидете отпорни на сите вируси

Силниот имунитет е клучен за заштита од вирусите и за одржување на добро здравје. Овој пијалок ќе им се најде на сите за време на пандемијата што го погоди целиот свет Пандемијата коај е во тек го смени начинот на исхрана. Деновиве силниот имунитет е на прво место. Ако нашето …

Повеќе »

(Рецепт) ЛЕК СО СИЛНО ПРОТИВВОСПАЛИТЕЛНО ДЕЈСТВО – Моќен народен лек: Како од шега лекува болка во грлото

Овој народен лек се користи со децении за лекување на болки во грлото Бактериите што се акумулираат можат да предизвикаат воспаление на грлото, но и воспаление на крајниците. За среќа, народната медицина има решение и за овој проблем. Овој народен лек целосно ја неутрализира болката во грлото, ги убива сите …

Повеќе »

(Рецепт) Само ренот може да излекува упорна и сува кашлица, но и воспаление на белите дробови: Народен лек кој морате да го запишете!

Обрнете внимание на овој исклучително здрав народен лек од рен Поради своите антибиотски својства, ренот се користи во традиционалната медицина многу години за лекување на бронхитис, синузитис, кашлица и настинка. Рен и мед Измешајте 1 лажица рендан рен со 3. лажици мед. Се зема 1. лажичка 5. пати на ден. …

Повеќе »

(Рецепт) Жена (75) го споделила својот рецепт за намалување на шеќерот во крвта за 10. ДЕНА:„Ова мене ми го спаси животот!“

Таа природно го намалила нивото на шеќер во крвта за 10 дена „Оваа година полнам 75 години, и покрај високиот крвен притисок, имав проблеми со шеќерот во крвта, кој понекогаш надминуваше 7,9. Со цел да го нормализирам шеќерот, се префрлив на диета, но истовремено почнав да конзумирам народен лек и …

Повеќе »

(Рецепт) Ова е единствен народен лек признат од страна на докторите: исфрлува слуз од белите дробови, го олеснува дишењето, спречува јако кашлање!

Запишете го некаде овој рецепт за сузбивање на кашлицата, да не посака злото Кон крајот на летото и почетокот на есента може да биде страшно за луѓето кои се борат со алергии. Додајте го на тоа пушењето и загадувањето на воздухот и ќе имате бели дробови кои страдаат. Телото реагира …

Повеќе »

(Рецепт) ТРАДИОНАЛНА МЕДИЦИНА – За само 10. дена ќе ги препородите крвните садови: Стар германски лек за чистење на крвните садови

Здравјето на крвните садови е од витално значење и постојат природни начини за нивно зајакнување и спречување на несакани исходи. За да ги исчистат крвните садови, луѓето прибегнуваат кон лекови. Но, лековите често знаат да доведат до оптоварување на работата на црниот дроб и бубрезите. За целосно да ги исчистите …

Повеќе »

НАРОДНА МЕДИЦИНА – Една чашка дневно лекува аритмија и ангина пекторис: Овој народен напиток е спас за срцевите болни!

Кога чувствувате непријатност, како што се прескокнување на чукањето на срцето, прободување и болка во градите, користете го овој народен лек… Стресот е еден од најголемите предизвикувачи на срцеви заболувања. Современиот живот ни го диктира забрзаното темпо и многу стрес со кој се соочуваме, а во целата трка обично страда …

Повеќе »

(Рецепт) Овој народен лек се прави од само 2. состојки: Моментално ја екува болката во желудникот и ја уништува ХЕЛИКО бактеријата!

Никогаш повеќе нема да почувствувате болка во стомакот Хеликобактер пилори престојува во долниот дел на желудникот, а според податоците на Светската здравствена организација, половина од населението е заразено со оваа бактерија. Ако не се лекува навреме, тоа може да предизвика сериозни здравствени состојби. Во народната медицина, уште од античко време, …

Повеќе »