(Рецепт) НАРОДЕН лек против КАШЛАЊЕ И БРОНХИТИС се прави ЛЕСНО а прави чуда!Делотворен рецепт за исфрлување шлајм!

Ова е многу ефикасен народен лек не само за кашлица, туку и успешно третира бронхитис, ларингитис и трахеите кај децата и возрасните.
За да подготвите пијалок за кашлица, сторете го следново:
Сварете чаша (250 мл) млеко. Изладете малку. Потоа додадете една лажица путер и една лажица мед.
Промешајте и додадете во чашата добро изматени жолчки и 1/4 лажичка сода бикарбона.
Лекот се зема пред спиење, најмалку 5 дена.


Рецепт за отстранување на шлајм:
За возрасни, 1 лажичка, за деца 1/2 лажичка, и познато е како одлично средство за исфрлување на шлајм.
Загрејте ги следниве состојки и пијте во текот на денот – половина наутро и половина навечер:
2 лажици маслиново масло
2 лажици сок од лимон
2 лажици вода
1 лажица мед


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Хороскоп за утре за сите хороскопски знаци: Прочитајте што нè советуваат ѕвездите за утре, 17.06.2024 година, во врска со работата, љубовта и здравјето

Овен Работа: Солиден работен ден ги очекува родените во знакот Овен за да ги завршат …