Tag Archives: мундијал

(ФОТО) Инфлуенсер од Србија му ја исполнил желбата на болниот татко и го однел на Светското првенство во Катар

(ФОТО) Инфлуенсер од Србија му ја исполнил желбата на болниот татко и го однел на Светското првенство во КатарСрпскиот инфлуенсер Марко Маријоковиќ е многу популарен на Инстаграм, а широките народни маси ги забавува со своите видеа и авантури со семејството, особено со баба му Драгица. Покрај убавите, Марко не се …

Повеќе »

КАТАР – ЧЕТИРИ СРЕДБИ: Денеска завршува првото коло на Мундијалот, уживање на денот е дуелот меѓу Србија и Бразил

Со натпреварите во групите Г и Х денеска завршува првото коло на Светското првенство во Катар, а дефинитивно најинтересен е оној меѓу Србија и Бразил со кој ќе биде затворена оваа рунда.Првиот натпревар на денот во 11. часот на стадионот „Ал Џануб“ во Ал Вакра е меѓу Швајцарија и Камерун …

Повеќе »

(ФОТО) НА УДАР НА КРИТИКИТЕ – Водителка за време на известувањето за СП направила негодување со облеката затоа што била несоодветно облечена

Дебора Секо, бразилска водителка и актерка, предизвикала негодување со нејзината облека за Светското првенство на бразилскиот канал SporTV, а многумина ја нарекле премногу провокативна за ударниот термин. „Дали е ова модна ревија или Светско првенство? прашал еден гледач. View this post on Instagram A post shared by Deborah Secco (@dedesecco) …

Повеќе »

(ФОТО) УЖИВА ВО ОДМОРОТ – Јапонецот со транспарент на Мундијалот стана хит на Твитер: „Шефе, фала за две недели одмор!“

Јапонец кој на Мундијалот во Катар пристигнал со интересен транспарент стана хит на Твитер. „Почитуван шефе, благодарам за двете недели одмор“, напишал тој на транспарентот. Многу корисници на горе споменатата социјална мрежа ја изразиле својата „љубомора“ затоа што овој човек успеал да го оствари сонот на многумина, т.е. да го …

Повеќе »

(ВИДЕО) ПОТПОЛНО ПОДГОТВЕН – Најубавата фудбалска приказна денес: Во октомври му беше дијагностициран рак, а денеска се врати во Премиершип!

Одличниот велшки фудбалер Дејвид Брукс (24) доживеа голема животна драма, а истата за среќа имаше позитивна завршница. Тој беше излечен од рак и се врати во Премиершип.Брукс одигра одлично во Премиер лигата со „Борнмут“, но тимот испадна во Чемпионшип. Кога започна сезоната на второто ниво, му беше дијагностициран Хочкинов лимфом …

Повеќе »

СП во Русија: Белгијанците трети на светот!

Фудбалерите на Белгија го освоија третото место на Светското првенство во Русија. Тие после елиминацијата во полуфиналето, од Франција ја надиграа Англија со истиот резултат – 2:0. Головите за тимот на Роберто Мартинез ги постигнаа Томас Мение во четвртата и Еден Азар во 82. минута. Белгија од почетокот влегла агресивно …

Повеќе »

СП во Русија:Домаќинот сонува за нов подвиг против Хрватска, Англија во битка со Шведска за прво полуфинале по 1990.

Домаќинот Русија и Хрватска вечерва од 20 часот влегуваат во цврста битка едни против други во последниот четвртфинален меч на Мундијалот 2018. Тимот на Станислав Черчесов е „во облаци“ по нивните одлични перформанси досега и сонува за нов голем подвиг. Сепак, „коцкастите“ се со поинакво мислење и планираат да стават …

Повеќе »

(ВИДЕО) Марадона не престанува да ја шокира јавноста: Фатен како на Мундијалот дели дрога!?

Диего Марадона за време на натпреварите на Аргентина во групата направил хаос, а еднаш од трибините бил испратен и со лекарска помош. Но, една снимка кој станала популарна на социјлните мрежи го обвинува, ниту малку ниту повеќе, дека меѓу навивачите дели дрога. Иако на видеото не се гледа добро што …

Повеќе »

(ВИДЕО) Ова се вика лудница: Погледнете ја прославата во соблекувалната на Аргентинците!

Меси како водач на навивачи… Аргентинците биле на работ на амбисот. Сепак, вицешапионот на светот го победил Еквадор со 3:1 и обезбедил директен пласман на Мундијалот во Русија. Колку тоа им значело на „гаучосите“ сведочи снимката од соблекувалната на стадионот во Кито. Погледнете ја таа радост во која предначел Лионел …

Повеќе »