Tag Archives: манекенки

(ФОТО) ТИЕ СЕ НАЈУБАВИТЕ ЖЕНИ НА ФУДБАЛЕРИТЕ НА СП: Едната ја носи титулата најубаво тело на планетата, а другата позирала за „Плејбој“

Светското првенство во Катар ги донесе на трибините најубавите жени на фудбалерите од целиот свет, а ова се само дел од нив. Светското првенство во Катар трае веќе една недела, а освен игрите, би се рекло дека големо внимание привлекуваат и девојките и сопругите на фудбалерите. Од трибините ги бодрат …

Повеќе »

(ФОТО) МАЖОТ МОНСТРУМ ИЗГРАДИЛ КАРИЕРА НА НАЈУБАВАТА ЖЕНА НА СИТЕ ВРЕМИЊА: Јавна тајна е дека силувал девојки, бидејќи „девиците се нефотогенични“

Линда Евангелиста беше една од најубавите жени на сите времиња. Нема моден бренд за кој не работела, ниту насловна страница на списание на која не била. Таа беше дел од познатата „петорка“ заедно со Синди Крафорд, Наоми Кембел, Клаудија Шифер и Кристи Тарлингтон, а како што еднаш признала и самата, …

Повеќе »

(ФОТО) Играта на најхрабрите деколтеа продолжува: Кој ќе победи?

На премиерата на филмот „Елвис“ се појавија бројни личности во необични фустани, а најголемо внимание на јавноста привлекоа креациите со исклучително големо деколте. Па, ајде да погледнеме… View this post on Instagram A post shared by Festival de Cannes (@cannes_filmfestival) Првото нешто што ни падна во очи беше фустанот на …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Потполно голи девојки шетале по улица, во супермаркет, на тренинг – и никој не го забележал тоа!

Добрата шминка лесно ги крие знаците на замор, старост и сите несовршености на кожата. Меѓутоа, што се случува кога ќе го покриете целото тело со неа и така ќе излезете во јавност? Модели на методи за сликање на телото уште еднаш ја покажаа моќта на добрата шминка. Две девојки носеле …

Повеќе »

(ФОТО) КОИ СЕ ДЕНЕС НАЈПЛАТНИТЕ МАНЕКЕНКИ? Износите се вртоглави, нема да верувате која е прва!

Тие се главните и најбараните модели. Но, која е број 1? Само една може да биде најплатена. Светот на моделинг е суров свет. Многу девојки ширум светот се обидуваат да добијат барем 5. минути слава и можност да прошетаат по една од најексклузивните модни писти, но само неколку успеваат во …

Повеќе »

(ФОТО) Ѕвездите на новата кампања на „Викторија сикрет“ се „буцки“!

Божиќната колекција на долна облека „Викторија Сикрет“ беше претставена во нова кампања во која учествуваа модели од сите профили – млади, средовечни, слаби, буцкасти. Пораката што брендот сака да ја испрати со новата рекламна кампања е позитивен поглед на светот, соработката, прифаќањето и прославата на индивидуалноста и различноста. Тука се …

Повеќе »

ГИ МАЛТРЕТИРАЛЕ КОЛЕГИТЕ, ПРИЈАТЕЛКИТЕ, СОРАБОТНИЦИТЕ: Злобни сексуални предатори на холивудската индустрија

Списокот на сексуални предатори во Холивуд кои малтретираат свои колеги, пријатели, соработници или студенти продолжува да расте, а последен во серијата е музичкиот продуцент Ноел Кристофер Фишер, кој беше уапсен во средата за серија наводни сексуални напади, вели шерифот во Лос Ангелес. Продуцентот, попознат како Дитејл, работел за Бијонсе и …

Повеќе »

Ангелска диета: Како да истопите 8. килограми за две недели

Искрено говорејќи, нема да биде лесно, но се гарантира дека ќе изгледате повитко – стомакот ќе ви исчезне а задникот ќе се намали. И патем, овие резултати можат долго да се сочуваат – под одредени услови. Всушност, „ангелската диета“ трае 13. дена. За тоа време, вашиот метаболизам ќе се забрза …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ФБИ УПАДНАЛ НА ОСТРОВОТ НА ПЕДОФИЛОТ: Тука се случувале најмрачните работи а на истражителите најмногу внимание им привлекло едно морничаво здание!

Американски агенти на ФБИ извршиле рација во приватниот остров на неодамна починатиот милијардер педофил Џефри Епстајн како дел од истрагата што продолжува по неговата смрт. Голем број агенти го „прочешлале“ островор „Литл Сент Џејмс“ во медиумите познат како „Остров на оргии“ и „Педофилски остров“. Агентите се движеле низ островот во …

Повеќе »