Tag Archives: лина пејовска

(ВИДЕО+ФОТО) Таско и пејачката со ангелски глас, Лина Пејовска, со заедничка песна и спот!

Таско до сега сме го гледале во соработка со многу машки трап изведувачи како Два Бона, Слаткаристика, Тракер, Фокс Бранко од Србија и Инас од Босна. Но сега за прв пат во дует со женски артист и тоа не со било кој, туку со нашата позната пејачка која јасвноста ја …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Секоја споредба е случајна: Уште една македонска јавна личност со качулка на главата!

Последните два дена е актуелно спроведувањето на Катица Јанева до домот на нејзиниот син каде ќе го минува домашниот притвор…И’, иако јавноста сеуште дискутира дали зад качулката, ѓалот и се друго со што беше маскирана (а не и се гледаше ниту дел од ликот) не видовме во видеото се крие …

Повеќе »

(ВИДЕО) ОВА ВРЕДИ ДА СЕ СЛУША – Лина Пејовска успешно понатаму: „Нека те боли“ за нова потврда на нејзините квалитети!

Девојчето полека расте, се разубавува и снима нови песни кои сигурно ќе остават трага на македонската поп сцена. „Нека те боли“, најновата песна што ја пее Лина уште еднаш ги потврдува нејзините гласовни но и интерпретаторски квалитети. После првите тактови се чувствува дека Лина пее нов хит кој го промовираше …

Повеќе »

(ФОТО) Лина Пејовска премногу јака за „Летен хит“: Дуетот со Нина Бадриќ ја покажа нејзината големина!

Синоќа се одржа финалната вечер на „РТЛ Ѕвезди – Летен хит“ на кој меѓу петте најдобри настапи и нашата Лина Пејовска… За жал, после дуетот испеан со Нина Бадриќ на темата „Da se opet tebi vratim“ и гласањето на судиите Лина не продолжи понатаму, а судиите беа разочарани… „Не е …

Повеќе »

(ФОТО) Лина Пејовска во финалето на РТЛ „Ѕвезди – летен хит“: Последен „испит“ во сабота!

Синоќа беше емитувано полуфиналето од РТЛ – овиот избор на „Ѕвезда – летен хит“…Меѓу седумтемина полуфиналисти настапи и нашата Лина Пејовска која воодушеви со сите свои настапи.По првата изведба Бранко Ѓуриќ „по грешка“ и даде четворка која пак беше причина за пеење акапела… Колку што Лина воодушеви со првата композиција …

Повеќе »

(ВИДЕО) Лина Пејовска доминира на листата на ТОП 7 според изборот на гледачите на хрватски РТЛ за „Ѕвезди – летен хит“

Вечерва е ново продолжување во изборот „Ѕвезди – летен хит“ каде седум кандидати повторно ќе се обидат да изборат најмногу гласови од стручното жири кое е немилосрдно во своите оценки. Но, РТЛ направило анкета и ги прашале своите гледачи кој според нив е најдобар во „Ѕвезди – летен хит“, а …

Повеќе »

(ФОТО) Лина Пејовска го воодушеви жирито во „Ѕвезди – Летен хит“ на РТЛ во Хрватска:„Ти си совршена!“

Синоќа стартуваше новото шоу на РТЛ телевизија – „Ѕвезди – летен хит“… И, за чудо имавме претставник и од Македонија…млада пејачка која воодушеви и го доби прекарот „Македонска Бијонсе“… Станува збор за Лина Пејовска (16) која го воодушеви жирито. Македонската претставничка се претстави на македонски јазик, а го испеа евровизискиот …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) „Макфест 2017“: Минато, сегашност, иднина – Кој ги донесе најдобрите песни а кој ги однесе наградите?

Три дена за 32. издание на „Макфест“, фестивалот кој своевремено донесе нови стандарди во музиката во Македонија. Фестивал кој „учеше“ од најдобрите во регионот, но и соработуваше со потврдените во светот. Македонски фестивал кој соработуваше со многу успешни музички имиња од регионот. Музичка манифестација на која беше престиж да се …

Повеќе »

(ФОТО) Лина ја освои Суботица, сега на ред е Загреб!

Младата Лина Пејовска која јавноста ја запозна преку учеството во музичкото шоу “Пинкови ѕвездички” неодамна престојуваше во Суботица каде зеде учество на фестивалот “Златни глас” и освои Гран при. Младата Лина Пејовска која јавноста ја запозна преку учеството во музичкото шоу “Пинкови ѕвездички” неодамна престојуваше во Суботица каде зеде учество …

Повеќе »