Tag Archives: кристиано јуниор

(ВИДЕО+ФОТО) Татко и син: Роналдо „делка“ ново фудбалско чудо

Кристиано постариот има 35. години и е на залезот на акриерата, нос емејството Роналдо треба да се погрижи за својата фудбалска иднина. Тука е Кристиано Јр, кој веќе сега постигнува голови како својот татко… Португалецот Кристијано Роналдо пред неколку дена после два месеци со семејството се врати во Торино. Фудбалерот …

Повеќе »

(ФОТО) Роналдо живее бајка па во тој стил го прославил и вториот роденден на ќерката Алана!

ТЕМАТСКИТЕ детски родендени се сè почеста појава, а за нивната популарност најзаслужни се познатите личности. Затоа и не изненадува што Кристиано Роналдо го прослави и вториот роденден на својата ќерка Алана Мартина на ист начин.Згора на тоа, се чини дека неговата вереница Георгина Родригез е исто така за вљубена во …

Повеќе »

(ФОТО) Светот ова до сега не го видел: Кристиано Роналдо со сите свои деца

Моментално најдобриот фудбалер на светот, Кристино Роналдо прв пат позирал со сите свои деца. Првпат заедно на една фотографија се Кристиано, неговата свршеница Георгина Родригез која неодамна се породи и на свет ја донесе Алана Мартина, најстариот Кристиано Јуниор и близнаците Матео и Ева. Crear contigo el amor y hacer …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Повторно изненади: Роналдо во живо на фановите им го соопштил името на ќерката!

Кристиано Роналдо следниот месец ќе стане татко по четврти пат, но овој пат поразлично е тоа што јавноста ја знае мајката на неговото дете. Perfect pic 🙌🏽🔥 A post shared by Cristiano Ronaldo Junior ♕ (@cristiano.ronaldo.jrr) on Oct 29, 2017 at 6:48am PDT Kisses 😘 A post shared by Cristiano …

Повеќе »