Tag Archives: контрола

Британската кралица (95) ноќта ја поминала во болница

БРИТАНСКА КРАЛИЦА ЕЛИЗАБЕТА II. ноќта ја поминала во болница на прелиминарни тестови, но се вратила во замокот Виндзор и била добро расположена. Кралицата го откажала своето службено патување во Северна Ирска во средата, а палатата соопштила дека лекарите и препорачале одмор и митувањеи дека не станува збор за ковид-19. View …

Повеќе »

Какви предизвици ве очекуваат во октомври: Еве кога треба да бидете особено внимателни!

Астролозите откриваат дека ќе имаме 5. ризични датуми во октомври. Ако се фокусирате на вистинските работи, можете да ги надминете пречките и проблемите во животот. Најважно е да се задржи оптимизмот и мирот! Еве ги деновите што ќе бидат најкритични во октомври 2021. година: 7. октомври – транзиција на Венера …

Повеќе »

6 НАЈРАНИ СИМПТОМИ НА РАК НА ЖЕЛУДНИК: Вака телото испраќа знак дека во телото се развива злобен тумор!

Не ги игнорирајте овие сигнали… Ракот е се’ почеста болест која погодува се поголем број луѓе, според истражувањето. За среќа, болеста може да се забави, но и да се излечи во голем број случаи доколку се утврди навреме. Многу е важно да го слушате вашето тело и да ги следите …

Повеќе »

Милиони луѓе живеат со состојба за која не знаат дека ја имаат: Еве кои се симптомите!

НОВО истражување покажало дека во последните 30 години, повеќе од половина од населението има висок крвен притисок, или хипертензија, што не го третираат. Високиот крвен притисок е многу чест проблем. Меѓутоа, ако не се знае за него и не се држи под контрола, може драстично да ги зголеми шансите за …

Повеќе »

(ВИДЕО) Возачот изгубил контрола над возилото, се свртел на патот и го прекинал сообраќајот

На пат во Масачусетс, камера за надзор на возила снимил необичен сообраќаен настан. Возачот што возел пред него одеднаш изгубил контрола над возилото и почнал да се ниша по патот. Возилото се свртел на пат полн со автомобили и го запре сообраќајот. За среќа, никој не е повреден. Фото: Принтскрин/YouTube/ViralHog

Повеќе »

Тивок убиец: Имате ли „СКРИЕН ДИЈАБЕТЕС“? 15. знаци на кои треба да внимавате!

Повеќе луѓе од било кога се изложени на ризик од дијабетес, а некои го развиваат дури и без да го знаат. Симптомите на дијабетес може да се занемарат бидејќи луѓето мислат дека се предизвикани од нешто друго или симптомите се такви што не мора да се чувствуваат лошо и дури …

Повеќе »

Еве кои намирници помогнуваат да се намали холестеролот!

Храната има директно влијание врз многу аспекти на животот, вклучувајќи го и здравјето на срцето. Одредена храна може да го подобри нивото на холестерол и за возврат да го намали ризикот од срцеви заболувања. Одржувањето на вашиот холестерол на нормално ниво со избирање на соодветна храна ќе ви помогне да …

Повеќе »

Избегнете ги подмолните стапици на дијабетесот

Експертите и пациентите велат дека дијабетисот е тежок бидејќи неговите симптоми не се секогаш лесни навреме да се забележат. Дијабетесот е состојба на организмот во која телото се бори да го регулира нивото на гликоза (шеќер) во крвта, а се јавува кај луѓе чие тело не произведува доволно инсулин, или …

Повеќе »

(ВИДЕО) Куче украло лута пиперка па бргу зажалило

Кучката Роузи украла лута пиперка од кујната и ја изела, но многу брзо се покајала за потегот. На виралното видео што нејзиниот сопственик го објавил на ТикТок, можете да видите дека Роузи многу се трудела да ја џвака пиперката, но вилицата цело време и се тресела поради премногу лутиот вкус. …

Повеќе »