Tag Archives: контрола

(ВИДЕО+ФОТО) Надал во центарот на скандал: „Тоа беше злостор протов неговото величеството!“

Со години имало сомневање дека Рафаел Надал користи допинг поради физичката подготвеност, огромните мускули, но и одредени телесни абнормалности. Шпанецот никогаш не паднал на ниту еден допинг тест, но знаел со тимот да подготви сериозен скандал. Жан-Пјер Верди, поранешен претседател на Антидопинг агенцијата на Франција, зборувал за француски „Лекип“ за …

Повеќе »

7. ТЕСТОВИ КОИ ТРЕБА ДА СЕ ПРАВАТ ЕДНАШ ГОДИШНО: Вака болестите се откриваат во почетната фаза – крвта покажува СЕ!

Ако навистина се грижите за вашето здравје, редовно тестирајте се, одете на редовни прегледи, дури и ако нема алармантни симптоми. Тестовите на крвта и специјалните тестови можат да помогнат во идентификување на потенцијален проблем Ви донесуваме список на важни прегледи и тестови за жени: 1. Шеќер во крвта Зголемените нивоа …

Повеќе »

Осум знаци на предупредување: Симптоми кои откриваат дека можеби имате дијабетес

МНОГУ луѓе имаат дијабетес. Но, иако состојбата е релативно честа, многу луѓе не се дијагностицираат навреме, бидејќи раните симптоми можат да бидат нејасни, првично лесно да се занемарат или да се мешаат со други состојби. Еве ги првите сигнали што вашето тело може да ги испрати кога ќе развиете дијабетес: …

Повеќе »

(ФОТО) ИНТЕРЕСНО – ОВАА ЖЕНА 100 ДЕНА НОСЕЛА ИСТ ФУСТАН! Сара ја открила причината а потоа порачалла: „Никогаш повеќе нема да купувам нова облека!“

Една жена по име Сара Робинс-Колж купила обичен црн фустан со долги ракави, кој решила да го носи во сите прилики и скоро никогаш да не го соблекува. Имено, таа фустанот започнала да го носи на работа, на прошетки, низ куќата, па дури и во празнични прилики.   View this …

Повеќе »

Овие хороскопски знаци имаат најлош карактер – знаат да бидат многу агресивни

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… ДОБРО е понекогаш да се налутите за да се ослободите од целата негативна енергија и лутина од себе, но некои луѓе понекогаш знаат да претераат. Астролозите тврдат дека хороскопскиот …

Повеќе »

Гневот во доба на корона

Гневот е составен дел од нашите животи и можеби сега е вистинското време да се запрашаме од што нè штити… Губиток, страв, очај или понижување, сите овие чувства ги прикриваме изразувајќи ги на друг начин. Сепак, се чини дека гневот во текот на изминатите месеци стана автоматска реакција на сите …

Повеќе »

Грешки при готвење на замрзнат зеленчук: Како да не се уништува хранливоста и бојата?

Прочитајте за да дознаете кои грешки треба да ги избегнувате кога готвите замрзнат зеленчук… На многу луѓе им се случува премногу да го варат замрзнатиот зеленчук, поради што ја губи својата хранливост, текстура и боја. А токму тоа е важно да се задржи дури и по готвењето. Како да се …

Повеќе »

Откако ќе го видите ова видео ќе се посомневате во сопственото миење раце

ИМА одличен метод со светки што лесно ги учи децата (но и возрасните) како правилно да ги мијат рацете. Покрај тоа, тоа може да ве натера да се сомневате во сопствената хигиена на рацете. Веројатно веќе сте слушнале дека треба да ги миете рацете со вода и сапун минимум 20 …

Повеќе »

ПРКОСИ НА ГРАВИТАЦИЈАТА – Необична куќа во Јапонија: Сите се прашуваат како не се урнува!

Призорот привлекол внимание и воодушевувањето од луѓето ширум светот Јуко Мори објавил необична фотографија од куќа на својот Твитер профил, по што многу корисници ја споделија фотографијата, па станала вирална. Призорот привлекол внимание и воодушевувањето од луѓето ширум светот なんか一本で建ってる pic.twitter.com/eXvkYnzME1 — Yuko Mohri 毛利悠子 (@mo_hrizm) September 1, 2020 Кога …

Повеќе »