Tag Archives: кикс

ГН Холандија: Свој на свое – Ферстапен го покори „Зандворт!“

Возачот на Ред Бул, Макс Ферстапен триумфираше на првото ГН на Холандија во Формула 1 по 36 .години, кое се возеше како 13 коло во сезоната. Холанѓанецот ја оствари својата седма победа сезонава на домашен терен, на патеката „Зендворт“, и 17 -та во кариерата, како што водеше речиси цело време, …

Повеќе »

Почетнички кикс на РФМ: Раул останува сам!

На натпреварите против Чешка и Данска коишто се играат утре и задутре во Вараждин на клупата на Македонија ќе го нема Роберто Гарсија Парондо. Тој се врати во Скопје, а новиот член на стручниот штаб кој ги води средбите нема да биде Хота Гонзалес. РФМ не го пријавила навреме а …

Повеќе »