Tag Archives: карма

(ФОТО) КАРМАТА Е КУЧКА АКО ГО ПРАШАТЕ ОВОЈ ВОАЈЕР: Типот кришум ги гледал жените во гардероба на теретана а потоа го добил тоа што го заслужил!

Лигуш е обвинет за провала, вандализам и три случаи на воајеризам или шпионажа. Воајер (41) е уапсен откако паднал од таванот во соблекувалната на салата врз една од неговите жртви. Брајан Ентони Џо попладне шпионирал жени во теретана кога одеднаш се срушил низ таванот, потврдил шерифот на округот Стафорд во …

Повеќе »

(ФОТО) Холивуд му се смее на Трамп поради короната:„Те стаса карма!“

Откако претходно изјавиле дека треба да бидат ставени во карантин поради советничката, Хоуп Хикс, која била позитивна на корона вирусот, американскиот претседател Доналд Трамп на Твитер објави дека тој и неговата сопруга Меланија исто така биле заразени и дека ќе поминат низ сето ова заедно. Ставот на Трамп за „кинескиот …

Повеќе »

(ВИДЕО) ИНСТАНТ КАРМА: „Идиот“ со кочење предизвикувал возач на шлепер – не чекал долго на казната!

Многумина се согласуваат дека го добил она што го заслужил… Најновата снимка не доаѓа ниту од Америка ниту од Русија, локација на која лудаците на пат никогаш не недостасуваат. Ним им се придружила и Европа, и тоа нејзиниот Запад, каде еден возач се обидел да предизвикува возач на камион, и …

Повеќе »

Не веруваат во карма: Ова се двата најзлобни знаци во зодијакот

Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Повеќето луѓе се водат од златното правило во кое се вели: „Не правете им го на другите она што не сакате да ви го прават вам“. Меѓутоа, ако ги …

Повеќе »

(ВИДЕО) Инстант карма за безобразен возач:Полицијата на вистинско место во вистинско време!

Додека останатите трпеливо чекале во колона за да се исклучат од автопатот, еден возач се обидел да ја заобиколи навалицта и сообраќајните прописи. Дали затоа што во последен момент сфатил дека треба да се исклучи или само сакал да го одбегне чекањето во колоната автомобили која се создала при излегувањето …

Повеќе »