Tag Archives: дом на тркала

(ФОТО) Мултифункционален, штедлив – минијатурен дом на тркала – Што уште да се посака?

First Light Studio ги здружил силите со локалната компанија Build Tiny и го изгради ова вистинско мало мобилно архитектонско чудо што е исто така самоодржливо. Комплексен процес, но судејќи според фотографиите што ги приложуваме денес – се чини дека напорот навистина се исплати. Создавањето на оваа подвижна куќа наречена „Охариу“ …

Повеќе »

(ФОТО) Кога ќе ја видите одвнатре ќе сфатите зошто сите сакаат да живеат во куќичка од 17. метри квадратни

Доли Рубиано од Мелбурн во една пригода отседнала во малечка кучичка на тркала и толку и се допаднало што одлучила да купи една и да се всели во неа. Вложила вкупно 65. илјади долари и во простор голем само 17. метри квадратни си направила дом од соништата кој ги воодушевил …

Повеќе »

(ФОТО Галерија) Не мора да купувате стан:Овие луѓе за 25.000 евра создале совршен дом

Повеќето Македонци кои немаат своја недвижнина сонуваат за неа. Но, на овој пар од британски Нотингем поседувањето куќа или стан им било последно на целите во животот. Со оглед на тоа дека некаде мора да се живее, а тие сакаат да патуваат, одлучиле да се вселат во дом кој можат …

Повеќе »