Tag Archives: дишење

ПОЧНАЛА ДА ДИШЕ – СТАВИЛА КРОМИД ВО ЧОРАПИТЕ И ТАКА СПИЕЛА: „Решив ужасен проблем што ме мачеше со години!“

Блогерката Џенифер Томсон една ноќ спиела со кромид во чорапите и решила 90% од нејзините симптоми на алергија. Нејзиното момче се обидело со истата работа, па тие ги размениле искуства. Блогерката тврди дека го почувствувала ефектот во градите после 20 минути. Се појави нешто како киселина, а потоа почувствувала топлина …

Повеќе »

(ФОТО) Животна драма на поранешниот холендски репрезентативец:„Како да и објаснам на ќерка ми дека татко и умира?“

„Лут сум поради болеста. Лут сум што зависам од други. Не можам ништо сам. Фрустриран сум. Но најмногу од се поради тоа што ќерката ќе ја оставам сама. Како да и кажам дека нејзиниот татко умира“ Поранешниот репрезентативец на Холандија и легенда на Ренџерси, Фернандо Риксен, се бори со тешка …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Таа е најстара инструкторка по јога:„Во 101. година сум и не се откажувам!“

„Не се сметам за чудо. Секое утро кога ќе се разбудам гледам во сонцето и си велам: ‘Ова ќе биде најдобар ден во мојот живот, и биднува’, секогаш е така“, вели оваа ведра бабичка. Пред неколку години светските медиуми се распишувале за виталната Тао Порчон – Линч од предградие на …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) За некого овие усни се прекрасни: Нивните сопственички не можат нормално да дишат!

Сепак, некој мисли дека ова е убаво. Огромен број на луѓе, за сексапилно го сметаат она што не делува природно и тоа треба да се почитува. Додека не го загрозува здравјето, за вкусовите не треба да се расправа. Големите усни веќе со години се тренд, но девојките (и момците) знаат …

Повеќе »

(ВИДЕО) Резултати за една недела – Затегнување на лицето без операција: Славен метод на доктор Попов!

За да што подолго се задржи младешкиот изглед без одење под нож… Многу жени сонуваат лицето што подолго да им остане младо и без брчки. Доктор Питер Попов развил метода за фејслифтинг без операција користејќи едноставни и многу ефикасни вежби. Обично, кога се сака да се направи затегнување на лицето …

Повеќе »

(Рецепт) Старинско руско чудо за одвикнување од пушење цигари и прочистување на белите дробови!

Пушачите, оние кои имаат желба да се ослободат од оваа лоша навика, за своето здравје но и околина, скоро секој ден си ветуваат дека ја пушат последната цигара… Но, одвикнувањето е тешко, иако се препорачуваат многу методи за оставање на цигарите… Иако многумина сакаат да се откажат од оваа лоша …

Повеќе »

(ВИДЕО) Новак ја открил тајната како ги добива најважните мечеви!

Новак Ѓоковиќ објаснил колку е важно дишењето во врвниот спорт и дека тоа е она што најдобрите ги разликува од останатите. Во разговор со магазинот „Women’s Wear Daily”, Ѓоковиќ рекол: „Професионалните спортисти мора да научат да дишат, притоа мислам на свесно дишење. На брејк топка или на меч топка, сам …

Повеќе »

(ВИДЕО) Како да си помогнете ако сте сами а доживувате инфаркт?

За секој случај, треба да ја знаете оваа процедура доколку во оваа неизвесно време на криза, депресија и стрес ви се случи да доживеете инфаркт, а помошта е на пат. Според истражувањето, 80% од случаите на смрт предизвикани од срцеви удари се кај лица кои биле сами во време на …

Повеќе »