Tag Archives: дишење

(ВИДЕО) КАСАНДРА ЗАВРШИЛА ВО БОЛНИЦА! Актерката која МАКЕДОНИЈА ја обожаваше објави видео и ги загрижи ФАНОВИТЕ, а еве за што се работи!

Актерката Кораима Торес, која кај нас се прослави со улогата на легендарната Касандра во истоимената серија, ги загрижи сите свои следбеници на Инстаграм. Имено, таа најпрво објави кратко видео на кое се гледа дека е во болница и дека има цевки за носење кислород. View this post on Instagram A …

Повеќе »

(ФОТО) Мајка предупредила за омилената ужина на децата: „Не ги давајте на деца под пет години“

За да ги спречи другите деца да го искусат она што го доживува нејзиниот син, Лакин Докерс ја споделила својата приказна на страницата за образование на Tiny Hearts, која има за цел да ги едуцира родителите за прва помош и несреќи што може да му се случат секому. „Моите лоши …

Повеќе »

(ФОТО) НЕВЕРОЈАТНО! Куче му го спасило животот на бебето: Мајката седела во друга соба, несвесна дека детето се БОРИ ЗА ЗДИВ

Кели Ендру го забележала чудното однесување на нејзиното куче, не сонувајќи што сакал да и каже… Кучето упорно се обидувало да влезе во собата во која се наоѓа нејзината ќерка. Кели на почетокот се обидела да го спречи во тоа, но потоа се посомневала дека нешто не е во ред …

Повеќе »

Подобрете го вашето расположение со помош на овие 5. начини

Се ближат празниците, време за семејство и заедништво. Исто така, тоа е време на брзање и стрес, па затоа е препорачливо да се подготвиме за тој период најдобро што можеме. Премногу фокусирање на материјалните работи може да понуди краткорочно задоволство, но материјализмот на долг рок е поврзан со лошо расположение …

Повеќе »

(ВИДЕО) ОБЈАСНИЛА ЗОШТО – Не носи маска бидејќи не носи ниту гаќички:„Некои делови од телото мораат да дишат!“

Поради зголемувањето на бројот на заразени со корона вирусот, носењето заштитни маски се препорачува и надвор од домот. Сепак, има такви кои едноставно не сакаат да носат маски, и покрај фактот дека ризикуваат да се разболат. На Флорида обврската да носат маски била објавена во јавноста, а една жена привлекла …

Повеќе »

Дневник на мажот кој се борел со КОВИД-19: „Како да имав ИЗГОРЕНИЦИ НА ГРАДИТЕ, толку болеше. А дишењето? Е, тоа беше борба!“

Еден Канаѓанец (43) опишал пет неделна битка со корона вирусот и ги повикал сите да бидат внимателни и да останат дома. Дневникот за КОВИД-19 го објавил на „Имгур“ каде што напишал дека бил болен пет недели а последните два дена ги поминал во борба, кога му било најлошо, бил во …

Повеќе »

(ВИДЕО) Еве како изгледаат белите дробови на македонски пациент заразен со коронавирус: Како да имаат стаклo!

„Тие пациенти толку тешко и плитко дишат, практично се гушат како риба на суво“ Екипата на “360 степени“ добила увид во резултатите од компјутерска томографија на кои може да се видат белите дробови на пациент од Македонија заразен со коронавирус. „Како да имаат срчи, како да имаат стакло во белите …

Повеќе »

(ВИДЕО) Џеј Кеј Роулинг, авторката на „Хари Потер“, открива:Короната ја победив со дишење!

Авторката тврди дека ги имала сите симптоми на коронавирус, но не била тестирана… Р. Роулинг, авторка на серијалот „Хари Потер“, тврди дека ги имала сите симптоми на коронавирус, но не била тестирана. Таа вели дека во целост закрепнала, тврдејќи дека открила техника што го олеснува дишењето. „Во последните две недели …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) За некого овие усни се прекрасни: Нивните сопственички не можат нормално да дишат!

Сепак, некој мисли дека ова е убаво. Огромен број на луѓе, за сексапилно го сметаат она што не делува природно и тоа треба да се почитува. Додека не го загрозува здравјето, за вкусовите не треба да се расправа. Големите усни веќе со години се тренд, но девојките (и момците) знаат …

Повеќе »