Tag Archives: часови

(ВИДЕО+ФОТО) ДАЛИ Е МОЖНО? – СЕ ПОЈАВИЛО ВИДЕО НА ПРОФЕСОР И УЧЕНИЧКА! И двајцата исфрлени од училиштето во исто време: Школото и неговата сопруга последни дознале!

Руски пилот добил отказ затоа што направил секс снимка со кадетка во пилотската кабина. Училиштето за летање на цивилното воздухопловство во Сасово ги отпуштило инструкторот по летање и неговата ученичка затоа што го префрлиле авионот на автопилот за да можат да се снимаат како имаат секс. Russian pilot instructor and …

Повеќе »

Што значи SPF бројот на кремот за сончање? Многумина прават голема грешка која влијае на ЗДРАВЈЕТО НА КОЖАТА!

Кремот за сончање е неопходен за заштита на кожата од штетните сончеви зраци… Етикетата на производот за заштита од сонце мора да содржи голем број на фактори за заштита од сонце (SPF) за да го означи нивото на заштита од УВБ зраците и да покаже дали го поминал тестот со …

Повеќе »

(ФОТО) 9. годишник присилен да седи пред школо поради онлајн настава бидејќи дома нема интернет

Ученик од четврто одделение во Росвел, Ново Мексико, одеше до своето основно училиште за да присуствува на часови преку мрежата WiFi на училиштето затоа што дома нема пристап до Интернет. Училиштата во оваа област држат часови преку интернет поради пандемијата на коронавирусот, но момчето дома нема пристап до Интернет, пишува …

Повеќе »