СЕ МЕНУВА ВРЕМЕТО И НИ СЕ ВРАЌА ЗИМАТА: Што не очекува во наредните 10. дена!

Како што најавуваат метеоролозите, а може да се види и на The Weather Channel, од утре не очекува нагла промена и големо заладување проследено со олуен северозападен ветер.


Утре најниската температура ќе се движи од 3. до 6. степени,а највисока од 10. до 14. степени, а во попладневните и вечерните часови се очекува ненадеен и забележителен пад на температурата.
Во текот на ноќта од вторник во среда, се очекува и снежна покривка од 5 до 20 см на повисоките места.
Ќе има умерен и силен јужен и југозападен ветер, кој ќе се претвори во северозападен во попладневните и вечерните часови со кратки периоди на грмежи.
Како и да е, зимата ни се врати и треба повторно да се вратиме на топлите облеки, а на фотографијата подолу можете да видите како ќе се движат температурите во наредните 10. дена но и каква е состојбата со врнежи на дожд и снег.


Сепак, во почетокот на наредната седмица се очекува пораст на температурите.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Денеска се празнува слегувањето на Светиот Дух – Педесетница (трет ден)

Новозаветната Педесетница е денот на славното исполнување на ветувањето за Христовото испраќање на Светиот Дух …