(Рецепт) Напиток кој го топи салото од стомакот за 7. дена: Се прави брзо и лесно, а еве кога треба да го пиете!

Напитокот кој ги топи одвишните маснотии од стомакот се прави брзо и лесно. Станува збор за чиа семки, мед, лимон и вода во точно одредени количества.
Резултатите се видливи веќе после една недела. Освен што го ослободува вишокот маснотии, одличен е и за здравјето бидејќи содржи антиоксиданси, влакна и витамини.


Состојки:
1 лажица чиа семки
1 лажица мед
сок од 1/2 лимон
една и пол чаша вода (околу 250 мл)
Подготовка: ставете ги чиа семките во вода и оставете да стојат барем еден час. Можете да ги ставите во вода и преку ноќ, па наутро додајте ги останатите состојки. Додајте сок од лимон и мед и добро измешајте. Ако сакате напитокот да има мазна структура изблендирајте.
Напитокот се пие секое утро на празен желудник.


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

,,Гласна тишина” – самостојна изложба на младата визуелена уметница Мартина Спасовска

Вечерва со почеток од 20:00 часот во фоајето на Центарот за Култура Трајко Прокопиев во …