(РЕЦЕПТ) Ако се мачите со РЧЕЊЕТО, направете чај од овие билки

Лековитите билки можат да го решат и овој проблем.
Ако имате проблеми со рчењето, обидете се да го решите природно со помош на три билки, чија комбинација е многу здрава и моќна.
Ќе ви требаат:
– камилица 20 грама
– жалфија 20 грама
– ајдучка трева 20 грама
Подготовка: полијте една лажица од смесата со 1/4 литар врела вода, покријте и оставете да отстои 30 минути.


Употреба:
Исцедете го чајот и исплакнете го грлото со гаргара пред спиење, со последната голтка што треба да се испие.
Овој чај може да се користи и во текот на денот за тешко воспаление на грлото, крајниците или мекото непце.
Ако имате воспаление на носната слузница и отежнато дишење, може да ставите 2-3 капки од овој чај во секоја ноздра 3. пати дневно и навечер.


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Хороскоп за утре за сите хороскопски знаци: Прочитајте што нè советуваат ѕвездите за утре, 17.06.2024 година, во врска со работата, љубовта и здравјето

Овен Работа: Солиден работен ден ги очекува родените во знакот Овен за да ги завршат …