(Рецепт) НАРОДЕН ЛЕК – СТАР РУСКИ ЛЕК ЗА БУБРЕЗИ: Го ослободува телото од насобраните токсини, ги топи камењата, исфрлува песок…

Потребни ви се само 2. состојки за да го подготвите…
Истражувањата покажале дека секој 20 -ти човек страда од камења во бубрезите. Кога поминуваат низ уринарниот тракт, тоа може да биде многу болен процес.
Сепак, благодарение на само една намирница, можете да се ослободите од каменот за многу кратко време.
Просото се користи во медицината од памтивек, а неговите корисни ефекти врз телото се многубројни.
Просото е хранлива и здрава житарка која е многу пријатна за телото. Што се однесува до камењата во бубрезите, просото делува со распаѓање на камења, песок и талог во бубрезите. Исто така успешно ги чисти бубрезите од токсини.
За да го подготвите пијалокот, ќе ви требаат следниве состојки:
200 грама просо
2 литри вода
Поголемо тенџере
Стаклена тегла


Подготовка: навечер исплакнете го просото во топла вода и оставете да отстои преку ноќ, а потоа наутро префрлете го просото во тенџерето.
Загрејте 2. литри вода до вриење и истурете го просото. Покријте го тренџерето и оставете да отстои цел ден. Навечер процедете ја течноста и истурете ја во стаклена тегла и затворете.
Пијте го овој пијалок секој ден 10. дена, а најмалку една чаша дневно.


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Мила Србиноска гордо го вее македонското знаме на Европското првенство во хип хоп по освоениот бронзен медал

Вчера (23.06.2024) започна Европското првенство во хип хоп во Жнин, Полска – „HIP HOP BATTLE …