Презентација на списанието „Анархистичка Литература“

На 21 октомври во 20:00 часот, во Социјален Центар ДУЊА, Скопје, ќе биде презентирано списанието „Анархистичка Литература“.

„Анархистичка Литература“ е непeриодично списание за анархистичка теорија на албански јазик. Тоа претставува колективна самоорганизирана иницијатива за преведување и објавување на текстови од главните класични Анархистички струи.


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Спасеновски од „Макпетрол“ меѓу осумте најдобри на светската карате-лига во Каиро

Членот на скопски „Макпетрол“, Петар Спасеновски, се пласира меѓу осумте најдобри спортисти на турнирот од …