Завршен концерт на фолклорниот ансамбл „Мугри“ и оркестарот за народни песни и ора

На 21 октомври (сабота), со почеток во 18:30 во салата за концерти при НУЦК Бели мугри ќе се одржи целовечерниот концерт на фолклорниот ансамбл „Мугри“ и оркестарот за народни песни и ора.

Фолклорниот ансамбл Мугри и оркестарот за народни песни и ора и оваа година е домаќин и организатор на годишниот завршен целовечерен концерт на кој ке настапат професионални ансамбли како од нашата држава така и од соседството. Фолклорниот ансамбл Мугри и оркестарот ке се претстават со неколку кореографии а оркестарот и пејачката група со вокална инструментална изведба.


Влез 100 денари, Ве очекуваме!

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Концерт на „Мојра“ – џез на кирилица

Вечерва во рамките на фестивалот за литература и општа култура Видик, со почеток во 21:00 …