Правилото „2-2-2“ може да ви помогне да ја ЗАЧУВАТЕ ВАШАТА ВРСКА ИЛИ БРАК: Едноставен метод што ќе го зајакне вашиот однос

Секоја врска треба да се одржува, без разлика колку долго сте со некого
Долгите врски и бракот често доведуваат до презаситеност, па партнерите стануваат помалку толерантни и наклонети еден кон друг. Затоа, од време на време, треба да излезете од вашата комфорна зона и рутина.
Љубовта мора да се одржува за да трае. Понекогаш се случува партнерите брзо да се откажат од врската и бракот. Затоа, доколку сте западнале во монотонија, можете да го испробате правилото „2-2-2“. Тоа значи дека на две недели правите нешто само за вас двајца. Ова е особено важно ако сте во брак и зафатени со обврски.
Одложете ги сите обврски за кратко и посветете време на саканата личност. Исто така, ова правило подразбира на две години да одите на одмор без деца, домашни миленици или пријатели. Изберете дестинација на која не сте биле и посетете го тоа место сами со вашата сакана личност.
Обидете се да поминувате време заедно не зборувајќи за проблемите и правејќи го она што ве радува и ве прави среќни.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Менторската работилница „Што после средно“

Во среда, на 22 мај 2024 година, во кафе-книжарницата Буква, со почеток од 12:00 часот …