Tag Archives: две недели

ВАКЦИНАТА ЗА КОРОНА ПРИСТИГНУВА ЗА ДВЕ НЕДЕЛИ!? Русите убедени – Први ќе ја имаме!

РУСИЈА е решена да биде првата земја во светот која за помалку до две недели ќе ја одобри вакцината против коронавирусот, и покрај загриженоста за нејзината безбедност и ефикасност. Руските власти откриле за Си-Ен-Ен дека работат на добивање на вакцината, изработена од московскиот институт „Гамалеја“, која ќе биде добрена најдоцна …

Повеќе »

Светски познат басист починал од корона: После две недели на респиратор ја загубил битката со вирусот!

Басистот Метју Селигман, кој свирел со Дејвид Боуви на „Live Aid“ во 1985. година, починал од корорнарна вирусна инфекција на 65. годишна возраст.Тој се борел две недели со вирусот корона и бил на респиратор во болницата во Лондон, пренесува Daily Mail. Тој се прославил во осумдесеттите и бил член на …

Повеќе »

(ВИДЕО) БРАВО – ШПАНСКО ГРАТЧЕ ЈА ПОБЕДИЛО КОРОНА: Се’ поради драстичните потези на градоначалникот после воведувањето на вонредната состојба!

Утврдениот град Сара де ла Сера (Zahara de la Sierra) во јужна Шпанија во историјата се користел за одбрана против непријателите. Маори и христијани се бореле за него во средниот век, а Французите ја кренале тврдината во воздух во 1812. година кога нивната војска бегала, пренесува Си-Ен-Ен. Сега неговата завидна …

Повеќе »

(ВИДЕО) Диета со варени јајца: 10. килограми помалку за 14. дена

Bright side објави диета со која тврдат дека за 14. дена можат да се истопат и 10. килограми, но има неколку едноставни правила… Во текот на диетата која има малку намирници потребно е да се пијат 8. до 10. чаши вода, за да се ослободите од токсините во телото и …

Повеќе »

(ФОТО) ПРВИ ФОТОГРАФИИ ОД КАМЕРОН ДИЈАЗ ПОСЛЕ ПОРОДУВАЊЕТО: На 47. години, пред две недели, станала мајка а изгледа НЕВЕРОЈАТНО!

Актерката Камерон Дијаз неодамна го роди своето прво дете, а сега се појавија првите фотографии од неас и светот е воодушевен. Оваа 47-годишна актерка помина доста убав пат кон мајчинството со сопругот Бени Маден (40), бидејќи претрпе серија третмани со ИВФ, па дури и размислуваше за посвојување. View this post …

Повеќе »

Ангелска диета: Како да истопите 8. килограми за две недели

Искрено говорејќи, нема да биде лесно, но се гарантира дека ќе изгледате повитко – стомакот ќе ви исчезне а задникот ќе се намали. И патем, овие резултати можат долго да се сочуваат – под одредени услови. Всушност, „ангелската диета“ трае 13. дена. За тоа време, вашиот метаболизам ќе се забрза …

Повеќе »

(ФОТО) ДЕВОЈЧЕ ЗА ВОСХИТ: Има само 6. години, а веќе два пати го освоила Килиманџаро

“Ешлин го собори рекордот кој го држеше Монтана Кини од САД, а која минатата година, до врвот се искачила со седум години и десет месеци. Горда сум на своето дете, беше неверојатно искуство” Шестгодишното девојче Ешлин од Велика Британија, станала најмладото женско лице кое дошло до врвот на планината Килиманџаро …

Повеќе »

На овие знаци ѕвездите ќе им бидат наклонети: Наредните две недели ќе имаат можност да го променат животот од корен!

Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Време е да излезете од вашата зона на удобност и да го направите она што го сакате долго време, а ѕвездите ќе ви помогнат… Периодот од 11. до 25. …

Повеќе »

Нелуѓе: Бебе старо две недели силувано и се бори за живот!

Бебе кое било родено пред само две недели било однесено во болница со повреди кои настанале поради силување. 25. годишен човек е обвинет за силувањето и е уапсен но поради тежината на случајот идентитетот на бебето и на човекот не се соопштуваат. Бебето се бори за својот живот во болницата …

Повеќе »