Поранешниот американски претседател Клинтон хоспитализиран

Поранешниот американски претседател Бил Клинтон е хоспитализиран во Калифорнија под сомнение за инфекција на крвта, објави Си-Ен-Ен.
Си-Ен-Ен објави дека Клинтон (75) бил на одделение за интензивна нега на лекување, под сомнение за инфекција на крвта.


View this post on Instagram

A post shared by LuanStudios NM (@luanstudiosnm)


Неговата состојба не е поврзана со претходни проблеми со срцето или ковид-19, објави Си-Ен-Ен.
„Во вторникот вечерта, поранешниот претседател Бил Клинтон беше примен во Медицинскиот центар УЦИ за лекување на инфекција без ковид“, објавила неговата портпаролка Ангел Урена на Твитер.
„Тој се опоравува, добро е расположен и е благодарен на лекарите, медицинските сестри и персоналот што му пружија одлична нега“, рекла Урена.


Фото: Принтскрин/Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Сеќавање: две години без нашата истакната актерка Мајда Тушар

Мајда Тушар е родена во Скопје на 24 јуни 1950 година. Таа беше позната македонска …