Tag Archives: крв

Незадоволството го покажала со полевање со крв: Невиден скандал на црвениот тепих во Кан

Фестивалот во Кан, за жал, некои ќе го паметат по скандалите на црвениот тепих, а не само по фантастичните премиери. Повторно обезбедувањето морало да реагира за време на фотографирање на црвениот тепих кога се појавила девојка облечена во гламурозен фустан во боите на украинското знаме. Иако со изборот на облека …

Повеќе »

(ВИДЕО) НЕОЧЕКУВАНА ВЕСТ – Крис Хемсворт на снимањето на серијата за борбата против стареењето открил дека му се заканува сериозна болест

Крис Хемсворт за време на снимањето на една епизода од серијата „Limitless“ дознал дека поради комбинацијата на гени има речиси 10. пати повеќе шанси да добие Алцхајмерова болест. Глумецот од „Тор“ дознал во една епизода од ограничената серија на Дизни + и National Geographic „Limitless“ – која го покажува како …

Повеќе »

ОБРНЕТЕ ВНИМАНИЕ – НАЈРАНИ СИМПТОМИ КОИ УКАЖУВААТ НА ТРОМБ ВО КРВТА: Овие промени во телото никогаш не треба да се игнорираат!

Кога се формира тромб во телото, се појавуваат овие сигнали Згрутчувањето на крвта или тромб може да бидат крајно опасни по животот, да се шират од крвотокот низ телото и да го нападнат срцето, мозокот и другите органи и да доведат до фатален исход. Кога згрутчувањето на крвта ги затнува …

Повеќе »

Поранешниот американски претседател Клинтон хоспитализиран

Поранешниот американски претседател Бил Клинтон е хоспитализиран во Калифорнија под сомнение за инфекција на крвта, објави Си-Ен-Ен. Си-Ен-Ен објави дека Клинтон (75) бил на одделение за интензивна нега на лекување, под сомнение за инфекција на крвта. View this post on Instagram A post shared by LuanStudios NM (@luanstudiosnm) Неговата состојба …

Повеќе »

(ФОТО) Американскиот музичар го победил ракот!

„Морам да правам прегледи на секои шест месеци и ќе ми треба до крајот на годината за да се вратам во нормала, но денес е неверојатен ден и се чувствувам благословено“, напишал Марк Хопус Американскиот музичар Марк Хоппус, басист и пејач на групата „Блинк-182“, сподели среќна вест со своите следбеници …

Повеќе »

(ФОТО) Паровите кои ќе го препливаат овој канал засекогаш ќе останат заедно!

Ако одите на Крф, не смеете да ја пропуштите оваа плажа. Најпопуларната плажа во северниот дел на островот во близина на селото Сидари е Каналот на Љубовта (Canal d’Amour), а зад неа лежи интересна легенда. Оваа плажа е опкружена со карпи, па издолжени ртови се протегаат во морето, формирајќи мал …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ШОК НА ДОДЕЛУВАЊЕТО НА ЦЕЗАР – Намачкана со крв, а потоа гола: Глумицата имала моќна порака!

Церемонијата на доделување на француските награди „Цезар“ повторно се одржа во париска Олимпија, но, и овојпат не поминало без контроверзии.   View this post on Instagram   A post shared by Matthieu Coville (@giwanok) Актерката Корин Масиеро излегла на сцената во костум на магаре покриен со вештачка крв, а потоа …

Повеќе »

Не е вакцина туку Хенк-цина:Глумецот со сопругата донирал плазма и крв за истражување

Том Хенкс и сопругата Рита Вилсон се вклучија во борбата против Ковид-19 откако откриле дека имаат антитела против коронавирусот кои можат да помогнат во развојот на вакцината. Том Хенкс се надева дека може да помогне во борбата против коронавирусот, откако го победи Ковид-19, додека се подготвуваше да снима нов филм …

Повеќе »

Крвта не е вода: Сите сакаа децата да ги дадат во дом за сираци – не сакаа да се грижат за внучињата од братот или сестрата – „Ги земав јас и се гордеам во какви луѓе израснаа!“

Животот некогаш донесува и непланирани ситуации…кога родителите, како во овој случај, загинуваат, а децата остануваат на улица…Можеби токму поради вакви случаи на Запад се изготвуваат тестаменти и лица кои би се грижеле за децата доколку нешто им се случи на нивните родители, како во овој случај… „Кога мојот брат и …

Повеќе »