Tag Archives: 75. години

Починал Леон Витали

Британскиот актер Леон Витали, познат како еден од најблиските соработници на Стенли Кјубрик, починал на 75-годишна возраст. Витали починал во саботата, на 20. август во Лос Анџелес, но неговото семејство денес ја потврди тажната вест за Асошиетед прес. Според нив, тој починал дома опкружен со своите најблиски, меѓу кои и …

Повеќе »

(ФОТО) ЗДРАВЈЕТО ПРЕД СЕ: Шварценегер објавил снимка од теретана, никој не му верува дека има 75. години

Со месеци ги стимулираше фановите да почнат со вежбање а сега познатиот „Терминатор“ објавил фотографија како вежба и на следбениците им дал увид во неговата фитнес рутина. Тој ги воодушевил корисниците на Инстаграм со фотографија од теретана каде ги пумпа бицепсите и добил повеќе од 450.000 лајкови. На црно-белата фотографија …

Повеќе »

Поранешниот американски претседател Клинтон хоспитализиран

Поранешниот американски претседател Бил Клинтон е хоспитализиран во Калифорнија под сомнение за инфекција на крвта, објави Си-Ен-Ен. Си-Ен-Ен објави дека Клинтон (75) бил на одделение за интензивна нега на лекување, под сомнение за инфекција на крвта. View this post on Instagram A post shared by LuanStudios NM (@luanstudiosnm) Неговата состојба …

Повеќе »

(ФОТО) Имала околу 100. пластични интервенции, денес има 75 години и еве како живее!

Како е можно Шер, на 75. години, сепак да изгледа толку добро? Дали знаевте дека Шер ги чува сите свои легендарни костуми во кои настапила и ја воодушевила публиката? Ги чува на посебна температура, чисти и ги подготвува за изложба. Оваа актерка и пејачка искрено вели дека, дури и да …

Повеќе »

(ВИДЕО) СВЕЧЕНО – НА ИСТОКОТ НА РУСИЈА ОДРЖАНИ ПАРАДИ НА ПОБЕДАТА: Покажале моќни тенкови и авијација, марширале илјадници војници!

На истокот на Русија, во Чита, Белогорск, Хабаровск, Јужен Сахалин, Владивосток, Узурија и Улан-Уде, се одржаа паради на победата во чест на 75-годишнината од крајот на Втората светска војна На чело на механизираната колона во Чита се наоѓал Т-34. Во неа имало и Т-72, ​​противвоздушни ракетни комплекси „Бук“ и С-300, …

Повеќе »