Починал таткото на пејачката Адел: До смртта не изградиле врска!

Марк Еванс, кој не разговарал со својата ќерка, мултимилионерката Адел, починал на 57-годишна возраст, пренесуваат британските медиуми.
Извор од „The Sun“ открива како Марк Еванс не успеал да изгради врска со својата ќерка до крајот, и покрај обидите да ги поправи работите.


Ладењето на нивната врска се случило во 2011. година кога Еванс, кој ја напуштил пејачката уште кога била дете, во едно интервју тврдел дека Адел тешко може да најде аубов поради нејзините проблеми со заминувањето.

 


View this post on Instagram

 

A post shared by Adele (@adele)

Еванс во 2013. година открил дека страда од рак на дебелото црево, а во едно интервју истата година тој рекол дека по години во кои не разговарал со Адел, сакал само да ја „врати својата ќерка“.

Фото: Принтскрин/Twitter

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Промоција на книгата „Траума и театар: Горан Стефановски“ од Мишел Павловски

На 29 ноември 2023 година, во Културно информативниот центар во Скопје со почеток во 10:00 …