Outdoor Festival во Скопје Сити Мол – викенд исполнет со попусти и активности

Скопје Сити Мол ве поканува на Outdoor Festival од 13 јуни до 16 јуни каде посетителите ќе имаат можност да се едуцираат за разни outdoor активности и да ги искористат попустите за outdoor опрема и облека. Во рамки на првите три дена ќе се одржат панел дискусии во Cineplexx за outdoor спортовите, за физичкото здравје и ќе се споделуваат лични искуства и совети од наши истакнати спортисти.

Во недела на 16 јуни за најмалите ќе има извиднички активности од 18 часот со извидничкиот одред „Методи Митевски-Брицо“, а потоа и детска атлетика од 19 часот. Извидништвото е авантуристичко патување каде малите љубопитни умови развиваат вештини за преживување и создаваат доживотни пријателства кампувајќи и учејќи за светот околу нас. Извидништвото е место каде врзувањето јазли станува врата кон издржливост, а секоја прошетка низ густите шуми е лекција за лидерство и тимска работа. Дел од забавните активности кои ги спроведуваат извидниците, како стреличарство, врзување на јазли, скриени пораки и иновативни игри ќе може да ги искусат во Скопје Сити Мол. Вашиот омилен Марко Новевски ќе биде со нас за да ве води низ програмата.


Дојдете во Скопје Сити Мол за сѐ што сакате од outdoor активности!

 


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Денес се сеќаваме на истакнатиот македонски историчар на уметност и публицист Димитар Ќорнаков

Проф. д-р. Димитар Ќорнаков е роден во 1927 година во Стојаково, Гевгелиско. Тој беше македонски …