Најчестите изговори кои мажите ги користат кога не се подготвени за брак

Мажите на возраст од 20-30 години се претежно незрели и имаат голем страв од обврските
Бракот е многу важна работа во животот на многу жени, но што е со мажите? Дали тие го чувствуваат истото за бракот?
Дали и тие сонуваат личноста што ја сакаат најмногу на светот да ја направат своја сопруга? Повеќето мажи на некој начин се плашат од брак и речиси никогаш не се чувствуваат доволно подготвени да ја подигнат својата љубовна врска на следното ниво.
Кога мажот не сака да се ожени, ќе смисли неколку изговори, а ова се некои од најчестите.

Уште сме млади
Мажите на возраст од 20-30 години се претежно незрели и имаат голем страв од обврските.
Затоа, стапувањето во брак значи огромна одговорност за нив. Создавањето семејство е навистина голема одговорност и мажите најискрено се плашат од тоа.
Тие однапред се чувствуваат дека ќе бидат под голем притисок и тоа ги излудува. Поради оваа причина, тие ќе ви кажат дека има уште време, обидувајќи се да го одложите стапувањето во брак.


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Хороскоп за утре за сите хороскопски знаци: Што не советуваат ѕвездите за утре, 23.05.2024 година, во врска со работата, љубовта и здравјето

Овен Бизнис: Нема пречки на професионалниот пат на Овенот овој четврток. Постои можност да се …