Кои хороскопски знаци ќе имаат пари овој јуни? Кому парите „ќе му паѓаат“ од небо а кој ќе треба да „СТИСНЕ“!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак…
Кој ќе има пари овој јуни? За некои хороскопски знаци, парите буквално ќе паѓаат од небото!
Некој бара промени, некој треба да се опушти и да потроши, а еден знак треба да обрне внимание на паричникот!

Терезија
Имате голема желба за промени. Како да чувствувате дека сега е време за промени. ДА! Планетите се на ваша страна. Вие само треба да започнете со таа авантура наречена промена!
Некои Терезии ќе побараат разговор со шефот, а потоа јасно и прецизно ќе сакаат промена што е јасна и голема во рамките на компанијата каде веќе работат. Барајте сè што мислите дека ви припаѓа, поголема плата, втора позиција затоа што сега е време да се борите за себе. Другите Терезии сакаат целосна промена. Напуштање на работа и заминување во приватен бизнис. Сега е време за тоа. Имате идеи, јасен деловен план, одлични соговорници и вашиот мал тим е подготвен да победи.


Стрелец
Сега седнете и направете план. Запишете сè детално: кои се вашите трошоци и колкав е вашиот приход. Кога ќе ја повлечете линијата, тогаш започнете со спроведување на планот.
Парите се таму, тропаат на вашата врата треба само да ги визуелизирате во вашата глава. Многу е важно кога линијата е веќе подвлечена, да ја одржувате јасна и да не отстапувате од планот дури и за милиметар.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Хороскоп за утре за сите хороскопски знаци: Прочитајте што не советуваат ѕвездите за утре, 19.04.2024 година во врска со работата, љубовта и здравјето

Овен Работа: Нема потреба од брзање, но важно е да ги контролирате соработниците кои се …