Tag Archives: јуни

Овие хороскопски знаци во јуни ќе запознаат некој посебен

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Некои хороскопски знаци ќе имаат многу посебен јуни – ќе запознаат некој кој ќе им го промени животот, но само ако се отворат кон светот. Ако не ги урнат …

Повеќе »

ЅВЕЗДИТЕ ПРЕДВИДУВААТ: Три хороскопски знаци кои во јуни целосно ќе го променат животот

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Некои подобро ќе се снајдат и ќе се прилагодат, додека други ќе се изненадат, но едно е сигурно – ништо нема да биде исто! Меркур кај Близнаците, младата месечина …

Повеќе »

„Меморија“ во среда ќе ги открие сите изненадувања за концертот на 11. јуни

Членовите на „Меморија“, во среда, 25. мај 2022. година, во хотел „Парк – 4“ ( до градскиот стадион – арена Тоше Проески-Скопје), со почеток во 13 часот ќе ја одржат својата ВТОРА ПРЕСС конференција. На неа пред претставниците на медиумите ќе бидат соопштени сите детали и поединости за најавениот концерт, …

Повеќе »

ОВИЕ ТРИ ХОРОСКОПСКИ ЗНАЦИ ЌЕ СЕ ЗБОГАТАТ ВО ЈУНИ: Ве очекуваат ненадејни ПАРИ, и тоа многу! Задолжително играјте ЛОТО!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Астролозите предвидуваат дека за три знаци на хороскопот ќе пристигне неверојатна сума на пари со која ќе можат да си купат што сакаат. Бик Како што завршува мај и …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Лето во името на Крис Хемсворт – објавен датумот на премиерата на филмот „Spiderhead“

Нетфликс ги објави првите официјални фотографии и датумот на премиера на новиот филм на Крис Хемсворт „Spiderhead“. Покрај ѕвездата на филмовите „Екстракција“ и „Одмаздници“, во филмот кој беше најавен во септември 2020. година се појавуваат и Мајлс Телер и актерката Џурни Смолет. Режисер е Џозеф Косински, а сценариото напишано од …

Повеќе »

(ФОТО) ПРИНЦОТ ХАРИ ЈА ПРЕКИНАЛ ТИШИНАТА ЗА ТАЈНАТА СРЕДБА СО КРАЛИЦАТА: Се појавија детали за Елизабета, а еве како им дала ВТОРА ШАНСА!

Принцот Хари (37) и неговата сопруга Меган Маркл (40) првпат по повеќе од две години тајно ја посетиле кралицата Елизабета Втора (95), а сега се познати некои детали од средбата. View this post on Instagram A post shared by Prince Harry (Info) (@harry.dukeofsussex) Имено, принцот Хари го прекинал молкот за …

Повеќе »

(ВИДЕО) Мерлин Монро ја барала вистината до нејзината смрт: После 60. години откриена тајна

Филмската икона Мерлин Монро и денес предизвикува голем интерес во јавноста, иако поминаа речиси шеесет години од нејзината смрт. Наскоро излегува уште еден документарен филм за оваа актерка, која во текот на нејзиниот живот го следеле скандали, а во кој за прв пат се прикажува дека Монро пред смртта се …

Повеќе »

Кои хороскопски знаци ќе имаат пари овој јуни? Кому парите „ќе му паѓаат“ од небо а кој ќе треба да „СТИСНЕ“!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Кој ќе има пари овој јуни? За некои хороскопски знаци, парите буквално ќе паѓаат од небото! Некој бара промени, некој треба да се опушти и да потроши, а еден …

Повеќе »

(ФОТО) ЛЕТО СО КРИМИ СЕРИИ: Многу нови ТВ хитови и сезони на Fox crime

Љубителите на крими драмата ќе бидат задоволни со веста дека неколку нови серии и сезони на ТВ-хитови ќе пристигнат на каналот Fox crime на крајот на јуни. Од 8. јуни, во работните денови во 21.05 часот, ја гледаме премиерата на третата сезона (од осум епизоди) на француската популарна серија „Балтазар“. …

Повеќе »