Tag Archives: без пари

Три хороскопски знаци нема да имаат среќа со парите следната година

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… НЕКОИ знаци во 2023 година никогаш нема да успеат да заштедат пари. Ќе претеруваат и ќе трошат пари на секакви глупости. Приоритети во животот ќе им бидат нови искуства, …

Повеќе »

(ФОТО) ПОТПОЛНО ПРОПАДНАЛ – ПОЗНАТИОТ АКТЕР СЕ ШЕТА ВО ИСКИНАТА и ФЛЕКАВА МАИЦА: Обвинет за силување, сопругата го оставила, а татко му СЕ ОТКАЖАЛ ОД НЕГО! Загрижувачки изглед!

Изразот „од ѕвездите до калта“ на својата кожа го почувствувал познатиот актер Арми Хамер. На овој холивудски убавец, по изненадувачкиот успех на режисерот Лука Гвадањини со филмот „Call Me By Your Name“ од 2017 година, во кој Хамер ја толкуваше главната улога и ангажманите во филмовите како „Извини што те …

Повеќе »

(ФОТО) ОД СЈАЈ ДО ОЧАЈ – БИЛА СЕКС СИМБОЛ И НАЈПЛАТЕН МОДЕЛ, А СЕГА ОСТАНАЛА БЕЗ ПАРИ: „Потрошив се, ќе бидам КАСИЕРКА во маркет!

Секоја ера има свои супермодели и модни икони, а во 70-тите тоа беа, меѓу другите, Мери Хелвин, Џери Хол, Џенис Дикинсон и Пет Кливленд. Доколку ве интересира како било да се биде ѕвезда во таа ера, најдобро е да ја погледнете Мери Хелвин, која со манекенство се уште се занимавала …

Повеќе »

(ФОТО) Да не беше оваа жена, мажите уште долго ќе ги запираа автомобилите и ќе ги бришеа стаклата рачно

Автомобилите можеби се машки работи, но една жена, Мери Андерсон, во 1903 година, патентирала механички бришачи на шофершајбната. Отпрвин, пронајдокот на Мери Андерсон наишол на остри критики, па дури и на потсмев. Многу луѓе сметале дека бришачите на шофершајбната го одвлекуваат вниманието на возачот додека вози. Вообичаениот начин на чистење …

Повеќе »

Кои хороскопски знаци ќе имаат пари овој јуни? Кому парите „ќе му паѓаат“ од небо а кој ќе треба да „СТИСНЕ“!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Кој ќе има пари овој јуни? За некои хороскопски знаци, парите буквално ќе паѓаат од небото! Некој бара промени, некој треба да се опушти и да потроши, а еден …

Повеќе »

ТАКА ВЕЛИ АСТРОЛОГИЈАТА: Лицата родени во овие 3. хороскопски знаци се огромни трошачи!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Купуваат како да нема утре, понекогаш нарачуваат две јадења кога не можат да одлучат што да јадат. Тие купуваат работи што веќе ги имаат дома: зборуваме за расипнички настроени …

Повеќе »

(ВИДЕО) ПАНДЕМИЈА – ЦРНИ ПРЕДВИДУВАЊА: Коронавирусот ќе турне во сиромаштија 500. милиони луѓе

Повеќето граѓани не работат и не примаат плата, помош од државата сеуште не пристигнува… Борбата против коронавирусот во Италија има сериозни последици за голем број граѓани кои по еден месец карантин остануваат без пари и немаат со што да ги хранат своите семејства. Повеќето граѓани не работат и не добиваат …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ЈА ТЕПАЛ А СЕГА МУ ЗЕМАЛА СЕ: Бившиот на Наташа Беквалац живее со 134. евра месечно

Лука Лазукиќ на рочиштето со Наташа пријавил приход од 134. евра, а му била одредена алиментација од 110. евра, што значи дека му останува нешто „ситно“ за забавување со новата девојка Слаѓа Иванишевиќ. Пејачката Наташа Беквалац (38) неодамна и службено се развела од Лука Лазукиќ (38). Лазукиќ на рочиштето со …

Повеќе »

(ВИДЕО) ПАТ ДОЛГ 426. км – ТУРЦИТЕ ИЗГРАДИЛЕ ЧУДО ОД АВТОПАТ: Го скратува патувањето за 5. часа – проектот вреди 11. милијарди долари а државата не потрошила ниту цент!

Во текот на викендот свечено е отворен 426. километри долгиот автопат помеѓу Истанбул и Измир со што времето на патувањето помеѓу овие две приморски метрополи се намалува за околу пет часа. Се состои од 384.километри автопат и 42. километри пристапни патишта. Мега проектот ги поврзува најголемиот турски град, според бројот …

Повеќе »