Хумор до крај: Еве што одговорила Туцаковиќ на прашањето зошто пуши додека е болна

СРПСКАТА и регионалната јавна сцена се збогува со Марина Туцаковиќ, која почина во неделата. Авторката почина по долга и тешка болест, а нејзините пријатели и колеги се сеќаваат на моменти со неа исполнети со хумор.
Нејзината кума Маријана Петровиќ гостувала во емисијата на Јована Јоксимовиќ и се сетила на последните години од животот на славната авторка. Таа рекла дека Туцаковиќ била бескрајно духовита дури и за време на нејзината сериозна болест.
„Ја прашав зошто пуши, а таа ми рече: ‘А, зошто, да не добијам рак на белите дробови?’“, се сеќава нејзината кума.


View this post on Instagram

A post shared by Marina Tucaković (@marina.tucakovic)


Јована Јоксимовиќ се потсетила и на последното интервју што нејзината медиумска куќа го направи со Марина.
„Некој ја праша како е, а таа одговори дека е стабилно лошо“, рекла Јоксимовиќ.


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) СЕ ЗАПОЗНАЛЕ ВО 2021 година – Џони Деп има нова љубов, среќата ја нашол со 33 години помлада руска манекенка

По неуспешниот брак со Амбер Херд, Џони Деп (61) среќата ја нашол со 28-годишната руска …