(ФОТО) Заглавила во свеж бетон со украдено Mini и побегнала со детето и вискито

Во бегството таа ги земала само основните работи, меѓу кои имало и неотворено шише со алкохол.
Во извештајот од Лејквуд, државата Вашингтон, на околу 40. километри од Сиетл, се вели дека жена украла Mini Cooper Countryman и набргу по кражбата заглавила во свеж бетон.
Автомобилот бил заробен во мек материјал, па крадецот решил да го напушти возилото. Според полицискиот извештај врз основа на изјави на очевидци, крадецот земал низа предмети и детето кое цело време било со неа.
Градот одговорил со објава на Твитер: „Благодарение на низата лоши одлуки на поединец, вклучително и возење украден автомобил со шише виски во рака, нашиот бетонски истурање на кружниот тек е во доцнење“.


Неименуваната 32-годишна жена во бегството со себе ги зела и бокал за загревање и телевизорот, а благодарение на невниманието брзо била фатена и лишена од слобода. Полицијата го примила повикот нешто пред 2. часот по полноќ, а осомничената била лоцирана од градски инспектор кој ја следел и во исто време се јавил на 911.
Полицијата потоа објавила фотографии од епилогот од залетувањето на автомобилот во свежиот бетон. Автомобилот морал да биде темелно исчистен и сервисиран. Имено, потонало во бетонот до вратата, па крадецот го напуштил возилото низ прозорецот. Некогаш рамната површина, инаку дел од кружниот ток, градежниците ја санирале.


Како што пренесува Q13Fox, осомничената го украла автомобилот и работите на нејзината мајка. Таа била обвинета за невнимателно возење и оштетување имот, заедно со две точки за напад и една точка за возење под дејство на забранета супстанца. Според достапните коментари, осомничената го зела детето против негова волја.

Фото: Принтскрин/Twitter

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Вело Родео денес во Градскиот Парк во Скопје

Денес со почеток во 10:00 часот во Градскиот парк – Школка во Скопје, ќе се …