Tag Archives: крадец

(ВИДЕО) Баба од Украина на ВОЈНИЦИТЕ им покажала што СКРИЛА во дворот: Мрежите не престануваат да коментираат за ова видео!

Постарата жена го сокрила пленот во куќичката за зајаци Една постара жена од село во близина на Киев наводно украла муниција од руски војници додека спиеле, јавила германската новинска агенција DPA. Жената потоа го сокрила пленот во куќичката за зајаци, а подоцна им го предала на украинските војници, пишува украинската …

Повеќе »

(ФОТО) УМРЕЛ НА СЛОБОДА – ВИСТИНСКИОТ ТОМАС КРАУН: Банкар кој украл многу пари, па заработил милиони и станал професионален играч на голф, 52 години бегал од правдата!

Човекот кој работел како касиер во Кливленд и кој украл 215.000 долари од својот работодавец пред 52. години, конечно е пронајден. Единствениот проблем е што американските маршали го откриле шест месеци откако починал. Теодор Џон Конрад починал на 71-годишна возраст во предградието на Бостон во мај, како слободен човек. Тој …

Повеќе »

(ВИДЕО) КАМЕРИТЕ СЕ СНИМИЛЕ – СУПЕР БАБИЧКА ЗАПРЕЛА КРАДЕЦ: Се обидел ,поради облог, да и ја грабне торбата, ја влечел по земја но ТАА НЕ СЕ ПРЕДАЛА!

Рускиот медиум РТ објавил видео од 70-годишна баба од градот Петровка во регионот Амур, која не отстапила пред дрскиот разбојник на улица, иако сторителот бил барем десет пати посилен од неа, и физички и со намера да ја ограби. Имено, видеото го објави локалната полиција и на него се гледа …

Повеќе »

(ВИДЕО) ОВА НЕ ГО ОЧЕКУВАЛЕ: Момче се обидело да ограби баба, а потоа следела нејзината РЕАКЦИЈА!

Бабата се пресметала со крадецот… Младите луѓе кои се занимаваат со кражба обично како жртви избираат постари и изнемоштени лица, со цел полесно да добијат пари, телефон или накит. Сепак, понекогаш тие можат да се излажат во проценката. Во ова видео, убаво е да се види како бабата ужива пред …

Повеќе »

СРАМОТА – Дошла на погреб кај пријателка. Семејството повикало полиција штом заминала

КОГА ожалостеното семејство видело непозната жена пред ковчегот на нивната почината роднина, пристојно и дозволиле да одаде почест во отворениот ковчег, барем така мислеле…. Жена во шеесеттите години се претставила на семејството на починатата како нејзина пријателка. Но, подоцна, кога членовите на семејството повторно стигнаа до одарот, сфатиле дека починатата …

Повеќе »

(ВИДЕО) БАБА (80) МУ ОДРЖАЛА ЛЕКЦИЈА НА КРАДЕЦОТ: Го претепала со бастун и избркала од својата продавница – добила награда за храброст!

Осумдесетгодишната Џун Тарнер од Велика Британија ја прими наградата за храброст откако со бастунот успеала да избрка маскиран разбојник од нејзината продавница. Мажот избегал со украдените 50. евра и кутија цигари, по што бил пронајден и уапсен. Оваа награда се доделува секоја година на луѓе кои покажале голема храброст во …

Повеќе »

(ВИДЕО) Крадец упаднал во стан на баба, но не очекувал дека ќе се сретне со МАЈСТОР на боречки вештини!

Неколку врвни потези и разбојникот веќе бил на подот Да знаеше со кого ќе си има работа, крадецот од оваа приказна во никој случај немало да пријде на нејзиниот стан. А, 81-годишната Елизабет Мекреј всушност и должи многу на Лоренца Маружо (67), сосетка која никогаш не и рекла дека е …

Повеќе »

(ФОТО) ДНЕВНА ДОЗА СМЕА – Гол маж трчал по дива свиња која му го украл лаптопот

Нудист во Берлин доживеал мала непријатност додека се сончал откако дива свиња му а украла торбата во која го држел лаптоп и избегала со неа. Човекот се фрлил во лов по палавото животно, додека другите нудисти го набљудувале со смеење. Актерката Адел Ландауер ја снимила необична ситуација на популарната зилетничко …

Повеќе »

(ФОТО) Хрватските полицајци се пофалиле дека уапсиле крадец: Објавиле фотографија на Хорацио Кејн

Хрватското Министерство за внатрешни работи се пофалило дека го фатиле крадецот на 110 тони шеќер со интересна објава на Твитер. “Горчливо утро во фабриката за шеќер. Сторителите во Вировитица посакаа да бидат слатки, но тие станаа премногу слатки”, напишале од Министерството за внатрешни работи на Твитер, додавајќи ГИФ во кој …

Повеќе »