(ФОТО) Време беше: Голем и’ солистички концерт на „Некст Тајм“ во Скопје!

На 17-ти декември во Спортскиот центар „Јане Сандански“ во Скопје, голем солистички концерт ќе одржи македонскиот музички бренд – „Некст Тајм“.
Тие ќе бидат придружувани од нивниот бенд, на чело со маестралниот композитор и музичар – Николче Мицевски, со кои ќе го презентираат нивното музичко творештво, како и материјалот од нивниот последен албум „Мајка“.
Публиката со нетрпение го очекуваше токму овој момент за тие во живо и на голема бина да ги отпеат нивните најголеми хитови како што се: „Ја излези Ѓурѓо“, „Нешто ќе те питам Бабо“, „Слушам кај шумат шумите“, „Кога падна на пирина“ и уште многу други.

This image has an empty alt attribute; its file name is nekst-tajm-2.jpg
„Пријатели ве очекуваме во голем број, да уживаме во македонска музика и музички СПЕКТАКЛ“ – порача Стефан на социјалните мрежи.
„Ве чекаме на концерт! Сметаме на вашата поддршка. Фала. 17-ти декември, „ЈанеСандански“ – објави и Мартин на својот профил на Фејсбук.
Специјален гостин на концертот ќе биде еден од најдобрите вокали на овие простори, нивниот колега и многу добар пријател, Влатко Лозаноски – Лозано.
Влезниците се веќе пуштени во продажба и истите може да ги купите преку продажната мрежа на MkTickets, како и во повеќето градови во Македонија.


This image has an empty alt attribute; its file name is nekst-tajm.jpg
* Литеретура МК Superstore – City Mall
* Литература – Улица Македонија
* ЛитератураMK – „ГТЦ“
* ЛитератураMK – „Веро Џамбо“
* ЛитератураMK – т.ц. Буњаковец
* Билетара на Универзална сала
* Макпетрол – Илинденска
* Макпетрол – Влае
* Макпетрол – Козле
* Гранд – Тетово
* Кафе бар Монако – Тетово
* Кафе Агора – Куманово
* TA Бран – Прилеп
*TA Вис Пој – Охрид
* Вона 5 – Гостивар
* ТА Меридијан – Кичево
* Кафе Бар Концепт – Струмица
* Уни сон – Велес
* Литература – Битола
Наскоро повеќе информации поврзани со овој голем музички спектакл закажан за на 17-ти декември во Спортскиот центар „Јане Сандански“ во Скопје.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Концерт на грчкиот бенд „The Bonnie Nettles“ во Агора

Вечерва со почеток во 21:30 часот, во кафе барот Агора во Куманово, ќе се одржи …