Tag Archives: хитови

ИН МЕМОРИАМ – После долго боледување почина фолк пејачот Васил Атанасов

Денес во Германија после подолго боледување почина фолк пејачот Васил Атанасов кој го отпеа еден од најголемите македонски хитови „Проклет да е кој не раздели“. Оваа тажна вест се појави на неговиот профил на Фјсбук а негови бројни колеги се простуваат од Васил. За веста на профилот на Атанасов на …

Повеќе »

(ВИДЕО) Отворено со Роберт Билбилов: „Кога во своето дете ќе си ги видиш сопствените мани, тоа истовремено и’ те нервира и те засмева!“

Роберт Билбилов 20 години е на музичката сцена и како композитор и како пејач. Не мислел да пее, ама „Тајните ангели” која некогаш беше хит, наместо да ја даде на пејачот за кого ја напишал, ја задржал за себе. Раде Врчаковски-Врчак, го наговорил за оваа работа и така од композитор, …

Повеќе »

(ВИДЕО) „ПОТОЧИЊА 2020“ како ТВ издание: Нови хит песни за најмладите!

Корона вирусот е причина најмалечките својот омилен фестивал да не го гледаат во живо туку како ТВ издание… За жал, пандемијата придонесе многу културни манифестации да не се одржат како досега, но ете организаторите на „Поточиња“ се снашле и се решиле на ТВ издание, а се’ со цел да не …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Аланис Морисет после 10. години се вратила на сцената и ја претставила новата песна

Аланис Морисет после десет години се врати на сцената и претстави нова песна… Веста дека Аланис Морисет се врати на сцена после десет години е актуелна во светските медиуми. Пејачката, која се прослави кон крајот на 1990-ттите, ја објави песната „Reasons I Drink” (Причини што пијам), која на Јутјуб ја …

Повеќе »

(ФОТО) ЈА ПАМТИМЕ ПО ГОЛЕМИТЕ ХИТОВИ: Каде е денес некогашната пејачка на „Магазин“ – Лилјана Николовска?

Живее во Америка и го има синот Тони… Лилjана Николовска (55) на социјалните мрежи ги коментирала изјавите на хрватската претседателка Колинда Грабар-Китаровиќ, а многумина се прашале каде е поранешната пејачка на „Магазин“. Лилjана ја напуштила Хрватска пред војната, а по пропаѓањето на нејзиниот брак со Јадран Лазиќ, во 1995. година, …

Повеќе »

(ФОТО) ТОЈ Е НАЈПЛАТЕН ГЛУМЕЦ во светот: Само минатата година заработил 124 МИЛИОНИ ДОЛАРИ!

Тој е роден за чуда и рекорди…Кога гледате некој негов постар филм не ви паѓа на памет дека тој е најплатениот актер за минатата година…Човек кој е свесен за својот момент и го користи до максимум! Кога станува збор за Холивуд и филмската индустрија тука е ранг листата за најплатени …

Повеќе »

(ФОТО) Ефто Пупиновски „удри“ по охриѓани: „Вие своето го кажавте, да си го кажам јас моето!“

Еден од доајените на македонската народна песна,човекот кој зад себе остави бројни хитови, не само на наши простори туку и на Балканот, со порака до охриѓани за нивната немарност.И’, навистина, ако се земе предвид неговото творештво, успеси, песни поврзани за Охрид – тогаш Ефто Пупиновски е апсолутно во право. неговото …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Овие филмови мора да ги гледате: Голем водич низ кино хитовите во 2019

„Ако не е расипано, не расипувај“. Тоа е отприлика филозофијата на Холивуд кој и оваа година продолжува со сервирање наоко непрегледната низа римејкови, риботови, франшизи и продолжувања. Но, во оваа фаза веќе е премислено да се прозиваат поради неоригиналноста бидејќи никој не очекува дека во кината ќе се појави било …

Повеќе »

(ВИДЕО) Преслушајте и откријте: Дали е ова најдобрата песна на Владо Јаневски?

Од Владо Јаневски имаме слушнато многу песни и верувам, дека секој негов обожавател, си има свој фаворит… Владо има испеано многу песни а со своите стихови директно допира до секоја душа, емотивна, лута, гневна, разочарана од некоја свој љубов…прекината… Но, и среќна, и’ такви има, нели. За новата песна на …

Повеќе »