(ФОТО) Со овој трик на Криси Тајген децата ќе бидат помалку под стрес на првиот ден во градинка

Првиот ден од градинка или училиште може да биде стрес за децата и родителите. Септември се приближува и илјадници родители од целиот свет се подготвуваат за тој момент.
Моделот Криси Тајген најде трик кој ќе и’ помогне на нејзината ќерка да се смири кога нејзината мајка и татко не се наоколу.
Таа споделила фотографија од тригодишната Луна која тргнува во градинка.


“Ни рекоа да направиме мал семеен фото албум кој може да разгледа кога е тажна или вознемирена. И се допаѓа. Срце мое”, напишала под фотографијата на тригодишно девојче.
Криси Тејген и пејачот Џон Легенд се исто така родители и на тримесечниот син на Мајлс.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

ПОВЕЌЕ ОД 2.600 ИСПИТАНИЦИ – Истражувањето открило психолошка особина кај луѓето која е поврзана со неверство

Неверството е една од главните причини зошто луѓето ги прекинуваат врските. Но, она што е …