(ФОТО) Први слики од принцот Хари по смртта на кралицата Елизабета: Држејќи ја главата, тажно пристигнал во замокот

Принцот Хари пристигнал во Балморал
Британското кралство вчера ја потврди тажната вест, дека кралицата Елизабета Втора почина на 96-годишна возраст. Целото семејство во текот на денот пристигна во замокот Балморал, откако дознале дека состојбата на кралицата Елизабета е лоша.
И’ покрај лошите односи, принцот Хари со Меган Маркл пристигнал да се збогува со својата баба.

Војводата од Сасекс, видно вознемирен, со наведната глава, дошол во палатата откако официјално беше објавено дека кралицата починала.


Фото: Архива

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) КРАЛСКО СЕМЕЈСТВО – Зошто Шарлот не го добила името по Дијана? Вилијам сакал да и оддаде почит на мајка си, но една работа го спречила

Принцот Вилијам и Кејт Мидлтон не можеле да ја именуваат својата единствена ќерка Шарлот по …