(ФОТО) Наоми Кембел во топлес рекламира фармерки

Еден од најпознатите супермодели на сите времиња блеска во новата кампања за познатиот бренд Келвин Клајн.
Кога објави во Инстаграм во мај годинава дека ќе стане мајка, многумина мислеа дека Наоми Кембел (51) ќе се повлече од светот на модата.
Иако самата најави пауза, забележавме дека не издржа долго – веќе рекламираше спа центар, а деновиве фокусот е на новата модна кампања на Келвин Клајн каде Наоми се појавува во топлес.


View this post on Instagram

A post shared by Naomi Campbell (@naomi)


Во лежечка положба, атрактивната манекенка е во фармерки, а градите ги покрива со раката. Исто така, вниманието го привлекоа фотографиите каде стои и каде исто така е топлес.Снимено е од Кембел Ади, снимањето се случило во вила во Милано, а новата линија ќе биде објавена во петок.
Да потсетиме, кога ги разгледувала излозите во „Ковент Гарден“ во 1986 година, ја видела Бет Болд, директорка на агенцијата „Синхро модел“. Оттогаш, нејзината кариера започна брзо да напредува.

Пред 16 -тиот роденден, таа се појави на насловната страница на британското издание на списанието „Ел“, а потоа, Кембел беше ангажирана од Џани Версаче, Азедин Алаја и други за модни ревии. Таа, исто така, позираше за сите познати модни фотографи, а заедно со моделите Кристи Тарлингтон и Линда Евангелист, формираа „тројство“ кое беше препознатливо насекаде во светот во текот на 1990 -тите.

Фото: Принтскрин/Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Бимилк на „Генералка викенд“ – за почиста животна средина во Битола

Бимилк се вклучи во најмасовната еко акција „Генералка викенд“. Повеќе од 110 вработени на Битолска …