Tag Archives: фармерки

(ФОТО) Како Французинките ги носат најбараните фармерки оваа сезона

Фармерките се веројатно единствената облека што со децении преживеале во непостојаниот моден свет. Тие се секако најизносеното парче во нашите гардероби. Оваа година, на сцената се вратила силуетата од 70-тите и моделот со рамни ногавици кои малку се шират. Познати жени како Кети Холмс и Викторија Бекам веќе подолго време …

Повеќе »

(ФОТО) Какви фармерки ќе носиме оваа година?

Љубителите на модата повеќе не се врзани за класичните тесни фармерки и можат да уживаат во широк избор на стилови. Еве ги најдобрите модели за 2021 година. Рамен крој Се држиме до она што е удобно: фармерките со рамен крој не само што се супер практични и удобни, туку и …

Повеќе »

(ФОТО) 13. модни совети кои ќе ви бидат драгоцени цел живот

И покрај варијабилноста и трендовите, некои модни совети секогаш функционираат. Како да се комбинираат боите и моделите, и каква е улогата на пропорциите? Откријте клучни детали што ќе ви помогнат секогаш да изгледате тип-топ. Избегнувајте впечатливи детали Комбинацијата на модни детали и впечатлива облека може да создаде сосема спротивен ефект …

Повеќе »

(ФОТО) Викторија Бекам направила фармерки по кои полудел светот: Удобни, и и’ стојат на секоја жена!

Новиот тренд на фармерки е удобен и шик Деновиве во Лондон се одржа модната недела, а во склад со целата година, повеќето модни ревии и колекции се прикажуваат дигитално. Дизајнерката Викторија Бекам планираше да организира мала модна ревија во салонот за 15 лица, сепак, таа се откажа во последен момент. …

Повеќе »

(ФОТО) Фармерки кои ќе бидат хит на есента

Добрите фармерки се основа на секоја гардероба и клучно парче за есенските аутфити – проверивме кои модели ќе се носат во сезоната што следи. Модните ревии на колекциите за сезоната есен/зима донесоа неколку возбудливи трендови кога станува збор за фармерките – се враќаат силуетите и кроевите од осумдесеттите години, како …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) СМЕЛО – МЕГАН ПОВТОРНО ГИ ПРЕКРШУВА ПРАВИЛАТА: Облекла нешто во што НИКОГАШ ја немаме видено а го воодушевила светот!

Меган Маркл, како Кејт Мидлтон, често знае да ја премине линијата и да го прекрши строгиот кодекс на облекување. Сепак, она што е уникатно за двете е тоа што тие секогаш тоа го прават на умерен начин. Така Меган направила и овојпат во комбинација во која тешко дека е видена …

Повеќе »

(ФОТО) Шерон Стоун му се смее во лице на бесмисленото правило за носење на „skinny” фармерки

Кога станува збор за модата, наметнување на забрана и носење на одредени парчиња облека навистина изгледаат бесмислени. Шерон Стоун облекла „скини“ фармерки за вечерно излегување. Да се почитува „дрес кодот“ за облекување во одредени пригоди е сосема нормално, но дебатите за тоа кога сме премногу стари за одредена облека која …

Повеќе »

(ФОТО) Смешни но и чудни грешки во некои од најголемите филмски хитови: Адидас и фармерки во различни епохи!?

И’ во најпопуалрните филмски остварувања се случуват грешки. Не би требало нели, особено што високобуџетските филмови чинат и по 100. милиони долари, но грешките се составен дел од  филмската продукција… Колку стотици, а понекогаш и илјадници луѓе работат на квалитетно производство на филм во однос  на главните движења, а сепак …

Повеќе »