Tag Archives: наоми кембел

И ТИЕ ГО ПРОСЛАВУВААТ ПРАВОСЛАВНИОТ ПРАЗНИК: Овие светски ѕвезди слават ПРАВОСЛАВЕН ВЕЛИГДЕН! РЕЛИГИЈАТА ЈА СМЕНИЛЕ поради љубов

Малку е познато дека некои холивудски ѕвезди се со православна вероисповед и слават празници според јулијанскиот календар. Во оваа прилика издвојуваме неколку познати личности кои го слават православниот Велигден. Рита Вилсон Актерката Рита Вилсон е една од најпознатите ѕвезди од православната вероисповед, а пред неколку години на своите следбеници на …

Повеќе »

(ФОТО) Наоми Кембел објави ретка фотографија со својата ќерка која наскоро ќе наполни две години

Наоми покрај фотографиите со ќерката напишала дека е благословена… Легендарната манекенка Наоми Кембел го одбележа Денот на мајката со серија фотографии со својата ќерка. Педесет и двегодишната Наоми покажа неколку прекрасни фотографии на кои таа и нејзината ќерка се гледаат одзади. На серијата фотографии се гледа како познатата манекенка поминува …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Наоми Кембел „во топлес“ докажа дека годините се само бројка

Познатата манекенка Наоми Кембел неодамна се појави во женската кампања на брендот Alexander McQueen. Таа ја претстави претстојната колекција облека пролет/лето 2023 во топлес, а како што можете да видите од видеото и фотографиите, Наоми зрачеше со сексипилност. View this post on Instagram A post shared by Alexander McQueen (@alexandermcqueen) …

Повеќе »

Наоми Кембел главна ѕвезда на есенската кампања на H&M инспирирана од Париз

H&M е горд што има можност да ви ги открие чудата на Brasserie Hennes преку нов филм. Brasserie Hennes е фиктивна модна дестинација која го опфаќа стилот на уникатната париска Brasserie култура, и претставува совршеното место за да се доживее вистинската магија на Париз. Сите се поканети да седнат на …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Три големи светски ЅВЕЗДИ кои се соочиле со ЌЕЛАВЕЊЕТО ги откриле своите трауми

Проблемот со губење на косата се јавува кај многу жени од различна возраст… Губењето на косата може да биде доста поразително, но бидете сигурни дека доколку се најдете во оваа ситуација, знајте дека не сте сами и дека многу познати личности поминале низ слично искуство. Имено, една студија од 2007. …

Повеќе »

(ФОТО) Бугарите ја изнервирале Наоми Кембел – доживеала инцидент во Софија и ги обвинила: „Расисти“

Поранешната најплатена манекенка во светот, Наоми Кембел, доживеала непријатно искуство на аеродромот во Софија, Бугарија. Имено, познатата манекенка била замолена од вработена да тргне на страна за да ја прегледа одделно. Наоми престојувала во Бугарија поради модните снимања, а смета дека причината за нејзиното издвојување е расизмот. Странските медиуми цитираат …

Повеќе »

(ФОТО) Наоми во раскошен фустан, но целото внимание е насочено кон деколтето

… добро, и на рамениците со беж машнички. Наоми Кембел се одлучила за многу необичен стајлинг кој привлече големо внимание на премиерата на филмот Decision To Leave во Кан. Носеше многу атрактивен фустан кој едвај и ги покриваше градите, но за манекенката со децениско искуство носењето на ова „ризично“ парче …

Повеќе »

(ФОТО) Светот засекогаш ќе ја памети оваа слика: Наоми Кембел за прв пат го покажала БЕБЕТО!

Се шпекулираше дека бебето е посвоено, а манекенката ја разрешила дилемата… Познатата манекенка Наоми Кембел (51) стана мајка во мај минатата година, а и покрај шпекулациите таа тврди дека нејзината ќерка не била посвоена. Во големото интервју за британскиот Вог, манекенката отворено проговорила за новороденчето и на тој начин ги …

Повеќе »

(ФОТО) Наоми Кембел во топлес рекламира фармерки

Еден од најпознатите супермодели на сите времиња блеска во новата кампања за познатиот бренд Келвин Клајн. Кога објави во Инстаграм во мај годинава дека ќе стане мајка, многумина мислеа дека Наоми Кембел (51) ќе се повлече од светот на модата. Иако самата најави пауза, забележавме дека не издржа долго – …

Повеќе »