(ФОТО) Мала насмевка за голема среќа: Пејачот го претстави својот син

Пејачот Даниел Кајмакоски и неговата сопруга, чиј идентитет се уште е непознат за јавноста, неодамна станаа родители за прв пат.
Се роди синот Стефан, а пејачот го претстави во форма на фотографија на Инстаграм.
„Таа една мала насмевка додека сонувате е сè што ви треба за да го исполните животот со длабока љубов и среќа“, напишал сега Даниел.

Даниел во 2014 година беше победник на првото издание на музичкиот натпревар „Х фактор Адриа“, а една година подоцна ја претставуваше Македонија на Евровизија.Зад себе има еден неуспешен брак.


Фото: Принтскрин/Facebook

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Песна за животот и многу генерации: ДНК, Наум Петрески и Џамбо Агушев (ВИДЕО)

Сигурно многумина од вас овие денови можеа да видат голем број од нашите јавни личности, …