Tag Archives: претставување

„Урнебесно“: Видеото од Мис Универзум 2018 стана хит поради претставничката на Франција

МИС УНИВЕРС ќе се одржи на 14 јануари во Њу Орлеанс. Додека девојките од различни делови на светот се подготвуваат за големото финале, некои се присетиле на натпреварите од претходните години. На социјалните мрежи се прошири видео од 2018 година поради тогашната француска претставничка Ева Колас, која насмеа многумина со …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) СЕ’ Е ПОДГОТВЕНО ЗА ПОТПИС – Роналдо конечно насмеан и среќен: Пристигна во новата земја, градот во потполна еуфорија

Португалскиот фудбалер Кристијано Роналдо со насмеано лице пристигна во Саудиска Арабија каде денеска ќе биде претставен како нов фудбалер на Ал-Наср. Роналдо со овој клуб потпиша договор до летото 2025 година, а се очекува во тој период да заработи близу 500 милиони евра, а тамошните медиуми пишуваат дека на стадионот …

Повеќе »

(ФОТО) Рита Ора позирала во спортски комплет на својот бренд и воодушевила со својата завидна фигура

Рита Ора го претстави својот нов бренд за спортска облека наречен „Human Beings Together“. Рита на својот Инстаграм профил објави серија фотографии на кои позира во розов спортски комплет. View this post on Instagram A post shared by RITA ORA (@ritaora) Пејачката покажа завидна фигура, а бројните следбеници и дадоа …

Повеќе »

(ВИДЕО) Грчката ѕвезда побегнала од презентацијата каде имало лав. Погледнете ја сцената

ГРК Костас Манолас (31) минатата недела се пресели од Олимпијакос во Ал Шарџа од Обединетите Арапски Емирати. Искусниот стопер му се придружи на Миралем Пјаниќ во новиот клуб, а во пресрет на дебито имала спектакуларна фотосесија и презентација. Намерата на сопствениците била да направат спектакл по повод трансферот, па на …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ЈАКНЕЊЕ НА БРЕНДОТ – Хаби Ламе го претставил новиот дрес на Јувентус со одлично промотивно видео, навивачите биле воодушевени!

Екипата на Јувентус и најследениот ТикТокер во светот, Хаби Лама, го претставија новиот гостински дрес на Старата дама за следната сезона, чиј дизајн ги воодушеви навивачите на овој клуб. Популарните „бјанконери“ не само што работат на засилување на тимот во однос на трансферите, туку вредно работат и на зајакнување на …

Повеќе »

(ВИДЕО) Електричната Г-класа на Mercedes ќе може да ротира како тенк

Доколку идните сопственици решат интензивно да ја користат оваа опција, треба да бидат подготвени за чести менувања на гумите. Во подготовка е Mercedes EQG, кој ќе биде електричната верзија на легендарната Г-класа. Очекувањата се големи, а на интернет пристигна и првото видео од ова возило направено при тестирање, на кое …

Повеќе »

(ВИДЕО) Mercedes најавува уникатен автомобил од соништата

Премиерата е за неколку дена. Иако првите рендери навестуваа дека G-Class може да има врска со овој автомобил, најновото видео откри сосема поинаков правец. Мерцедес објави серија на огласни рендери за да го зголеми интересот за новиот уникатен автомобил. Создаден е во соработка со музичар познат како Will.I.Am и е …

Повеќе »

(ФОТО) Кристијано Роналдо ја претставил новородената ќерка

Кристијано Роналдо доживеа трагедија, на раѓањето почина синот од близнаците кои ги носеше Георгина… Потоа двојката даде официјално соопштение за загубата на момчето, а пред неколку дена објавија и фотографија од семејството со најновиот член – девојчето кое преживеа. View this post on Instagram A post shared by Cristiano Ronaldo …

Повеќе »

(ФОТО) Ова е ID. Buzz, најочекуваниот новитет во деценијата на Volkswagen

Денес, по веројатно најдолгата најавна кампања, VOLKSWAGEN ги претстави двете верзии на електричното комбе.ID. Buzz е претставен и во работната Cargo верзија наменета за транспорт на стока, која со својот атрактивен дизајн носи висока употребливост како во градот, така и во испораките до нешто подалечни дестинации. Навистина има неполни четири …

Повеќе »